Legia wygrała sparing z FC Aarau. Show rocznika 92

W pierwszym w tym roku zimowym sparingu Legia pokonała 4:2 FC Aarau, choć do przerwy przegrywała 0:1. Dwa gole strzelił Michał Efir, po jednym dorzucili Dominik Furman i Rafał Wolski - każdy z nich urodził się w 1992 roku.
Zobacz, co piszą nasi blogerzy na Warszawa.sport.pl

Wszyscy strzelcy goli pojawili się na boisku w drugiej połowie, gdy trener Urban zmienił skład zbliżony do podstawowego na dużo młodszy. Wszyscy w tym roku skończą dopiero 21 lat. Tylko w pierwszego gola był zaangażowany starszy piłkarz - Furmanowi piłkę na głowę wrzucił sprowadzony tuż przed wyjazdem na zgrupowanie 31-letni Tomasz Brzyski. Potem Efir wykończył indywidualną akcję, przy kolejnym golu podawał mu Wolski, a z kolei rozgrywającemu kilka chwil później podawał 23-letni Jakub Kosecki.

W drugiej połowie Legia grała szybciej, stosowała pressing bliżej pola karnego rywali. Aktywny był Jakub Kosecki, a on i jego koledzy szybko rozgrywali akcje w ofensywie. W pierwszej połowie w grze Legii było więcej niedokładności, choć grali bardziej doświadczeni piłkarze.

Jana Urbana musi cieszyć skuteczność tych, którzy rozstrzygnęli o wyniku meczu. W sobotę warszawiacy zagrali wewnętrzny sparing. Wtedy Brzyski, który ma walczyć o miejsce w pierwszym składzie na lewej obronie lub lewej pomocy, strzelił gola. Trafił też wtedy Efir. I on, i Wolski wracają do gry po trwającej pół roku przerwie w grze. Napastnik leczył kolano, pomocnik przechodził rehabilitację po operacji pięt. Zwłaszcza po tym pierwszym było widać na treningach w Warszawie, że jeszcze nie czuje się zbyt pewnie, tym bardziej że to druga tak poważna kontuzja w jego karierze. Na Cyprze jednak strzela gola za golem.

Legia Warszawa - FC Aarau 4:2 (0:1): Furman (47.), Efir (55., 71.), Wolski (74.) - Senger (16.), Antić (69.)

Legia w I poł.: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Gol, Vrdoljak, Salinas - Ljuboja - Saganowski

Legia w II poł.: Skaba - Michalak, Choto, Suler, Brzyski - Kucharczyk, Łukasik, Furman, Kosecki - Wolski - Efir

Czytaj relację minuta po minucie z meczu Legia - Aarau »