Sport.pl

Transfery. Patryk Mikita nie zagra w St. Mirren. Zawodnik wrócił do Legii

Wszystko wskazuje na to, że Patryk Mikita nie zamieni Młodej Ekstraklasy na Scottish Premier League i kolejne pół roku spędzi w Młodej Legii. - Temat transferu upadł. Patryk zostaje z nami - powiedział w czwartek wieczorem Dariusz Banasik.
Zobacz, co piszą nasi blogerzy na Warszawa.sport.pl

Kilka dni temu informowaliśmy, że Patryk Mikita spodobał się sztabowi szkoleniowemu St. Mirren. - Jak na 19-latka, jest dojrzałym chłopakiem, z dobrymi warunkami fizycznymi oraz techniką - mówił trener Danny Lennon.

Mikita w czwartek był już jednak w Warszawie. Zagrał w sparingu z Sokołem Serock (4:0). W 17. minucie wpisując się na listę strzelców. - Rozmawiałem z nim i temat transferu upadł - powiedział o ewentualnych przenosinach zawodnika do Szkocji trener Młodej Legii.

Przed ofertą z St. Mirren, pozyskaniem Mikity zainteresowany był Dolcan Ząbki. Podwarszawski klub chciał wypożyczyć zawodnika do końca sezonu. - Patryk zostaje z nami na kolejne pół roku - powiedział Banasik. - Nie chciał odchodzić do Dolcanu, a ja nie będę go zmuszał - tłumaczył trener.

Mikita latem trafił do Legii z warszawskiej Agrykoli, karierę zaczynał w Polonii. W tym sezonie w osiemnastu meczach Młodej Legii w lidze i Pucharze Polski strzelił pięć goli.