Legia przegrała sparing z ostatnią drużyną drugiej ligi rosyjskiej

Bramka stracona w ostatniej minucie meczu zadecydowała o porażce Legii w sparingu z Chimki Moskwa 1:2. Jedyne trafienie dla legionistów zaliczył Janusz Gol z rzutu karnego.
W przedostatnim sparingu na zgrupowaniu na Cyprze Legia uległa rosyjskiej drużynie Chimki Moskwa 1:2. Rosjanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli Pierwszej Dywizji, czyli drugiej klasy rozgrywkowej.

Pomimo lekkiej przewagi Rosjan na początku meczu pierwszą bramkę zdobyła Legia. W polu karnym rywale faulowali Michała Efira, a jedenastkę na bramkę zamienił Janusz Gol.

Więcej na boisku działo się w drugiej połowie. W 54. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki najwyżej wyskoczył Ryżkow i umieścił głową piłkę w bramce Skaby. Bardzo dobrej okazji do zdobycia bramki dla Legii nie wykorzystał w 76. minucie Michał Bajdur, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kotowem. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry ponownie Ryżkow pokonał Skabę. Napastnik znów wykorzystał dośrodkowanie i strzelił bramkę głową.

W niedzielę Legia rozegra ostatni sparing na Cyprze. Przeciwnikiem legionistów będzie chiński zespół Beijing Guoan. Początek o godz. 14.30, relacja na żywo na Warszawa.sport.pl.

Legia Warszawa - Chimki Moskwa 1:2 (1:0). Bramki: Gol (23.) - Ryżkow (54. i 90.).

Legia: Skaba - Wawrzyniak (46. Brzyski), Astiz (46. Szuler), Żewłakow, Kiełbowicz - Kurowski, Salinas, Gol, Mizgała, Kucharczyk - Efir (46. Bajdur).