Jakub Rzeźniczak nie zagra przez osiem tygodni

?Częściowe zerwanie mięśnia półścięgnistego i zerwanie mięśnia dwugłowego... Nie wygląda to zbyt dobrze? - napisał na Twitterze po badaniach USG obrońca Legii Jakub Rzeźniczak. Kontuzję będzie leczył ok. ośmiu tygodni.
Zobacz, co piszą nasi blogerzy na Warszawa.sport.pl

Piłkarz doznał kontuzji w pierwszej połowie meczu z Beijing Guoan, który warszawiacy w niedzielę rozegrali na Cyprze. Już wcześniej podczas zgrupowania miał kłopoty z mięśniem dwugłowym, ale uraz wydawał się wyleczony. Jednak z boiska nie zszedł o własnych siłach, a w poniedziałek, po powrocie drużyny do Polski, przeszedł badania USG.

26-latek jest formalnie rezerwowym w zespole Jana Urbana, ale jesienią bardzo często wychodził na boisko w pierwszym składzie, zastępując wykartkowanych piłkarzy lub przesuniętych na inną pozycję. Zagrał w 17 meczach, z czego 10 w lidze. Strzelił gola Jagiellonii Białystok.

Piłkarza ominie zgrupowanie reprezentacji Polski, która 2 lutego miała zagrać z Rumunią, a także drugie zgrupowanie Legii w Hiszpanii. Do piłki wróci pod koniec marca, ominą go więc co najmniej cztery wiosenne kolejki ligowe, w których Legia zagra z Koroną, Bełchatowem, Podbeskidziem i Górnikiem.

Jakub Rzeźniczak: » Nigdy nie miałem takiego urazu