Legia zremisowała w sparingu z Dolcanem 3:3. Pierwsza bramka Bereszyńskiego

Legia zremisowała w piątek w sparingowym meczu z I-ligowym Dolcanem Ząbki 3:3. Dwie bramki dla legionistów zdobył Michał Efir, premierowe trafienie w nowym klubie zaliczył Bartosz Bereszyński.
Mecz był rozgrywany w trudnych warunkach, najpierw padał grad, później przelotny deszcz. Goście z Ząbek nie przestraszyli się lidera ekstraklasy i śmiało zaatakowali na początku spotkania, ale pierwszą bramkę zdobyła Legia. Michał Efir pokonał w 8. minucie Humerskiego z najbliższej odległości i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Na odpowiedź Dolcanu nie trzeba było długo czekać. Po wznowieniu gry goście od razu ruszyli na bramkę Skaby, obrona Legii pogubiła się, a płaskim strzałem bramkarza legionistów pokonał Wiśniewski i było 1:1. Mecz był w pierwszej połowie wyrównany, a akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą. W 24. minucie po indywidualnej akcji Skabę pokonał były legionista Zjawiński. Pod koniec pierwszej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Efir i ponownie pokonał Humerskiego.

Po przerwie trener Legii Jan Urban wystawił zupełnie nową jedenastkę, m.in. z Saganowskim, Brzyskim i Bereszyńskim. I to właśnie ten ostatni zawodnik po podaniu Vrdoljaka w 57. minucie pokonał bramkarza Dolcanu. Był to pierwszy gol Bereszyńskiego w barwach Legii.

Wynik meczu ustalił 12 minut później Tataj, którego w polu karnym nie upilnowali obrońcy Legii.

Dzień wcześniej Legia wygrała w sparingu z Bogdanką Łęczna 4:0 po bramkach Salinasa, Brzyskiego, Bajdura i Jagiełły. W poniedziałek legioniści wylatują na zgrupowanie do Hiszpanii, gdzie rozegrają kolejne cztery mecze kontrolne.

Legia - Dolcan Ząbki 3:3. Bramki: Efir (8., 38.), Bereszyński (57.) - Wiśniewski (9.), Zjawiński (24.), Tataj (69.).

Skład Legii w I połowie: Skaba - Mazek, Długołęcki, Bogusławski, Kiełbowicz - Bajdur, Mizgała, Gąsior, Kurowski, Żurek - Efir.

Skład Legii w II połowie: Kuciak - Żebrowski, Żewłakow, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Gol - Bereszyński, Salinas, Jagiełło - Saganowski