Jagiełło podpisał profesjonalny kontrakt z Legią

Olek Jagiełło skończył w sobotę 18 lat, co oznacza, że mógł w końcu podpisać profesjonalną umowę z warszawskim klubem. Kontrakt obowiązywać będzie do 31 grudnia 2014 roku - poinformowała Legia.com. Piłkarz znalazł się też w kadrze legionistów na najbliższe zgrupowanie w Hiszpanii.
Jagiełło od połowy 2011 roku jest zawodnikiem Młodej Legii. Od tamtej pory miał już okazję trenować ze starszymi kolegami. Do kadry pierwszej drużyny włączył go już poprzedni trener Maciej Skorża. Zawodnik znalazł też uznanie w oczach obecnego szkoleniowca - Jana Urbana i weźmie udział w najbliższym obozie zespołu w Costa Ballena.

Przez ostatnie miesiące piłkarz leczył kontuzję. Na boisko wrócił dopiero niedawno. W rozegranym w czwartek sparingu z Bogdanką Łęczna (4:0) zdobył bramkę.

Młody pomocnik jest reprezentantem Polski do lat 19.

Kadra Legii na obóz w Costa Ballena

Bramkarze: Dusan Kuciak, Wojciech Skaba

Obrońcy: Artur Jędrzejczyk, Dickson Choto, Michał Żewłakow, Marko Suler, Inaki Astiz, Cezary Michalak, Jakub Wawrzyniak, Tomasz Brzyski

Pomocnicy: Jakub Kosecki, Miroslav Radović, Daniel Łukasik, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Bartosz Bereszyński, Jorge Salinas, Dominik Furman, Przemysław Mizgała, Kamil Kurowski, Michał Kucharczyk, Michał Bajdur, Olek Jagiełło

Napastnicy: Danijel Ljuboja, Marek Saganowski, Michał Efir

Zgrupowanie rozpocznie się 4 lutego. Piłkarze wrócą do kraju 15 lutego.