Pierwszy trening na zgrupowaniu w Hiszpanii: nowy bramkarz i uraz Kurowskiego

Ukraiński bramkarz Igor Berezowski trenował już w poniedziałek z Legią. Podczas pierwszych zajęć na zgrupowaniu w Hiszpanii drobnego urazu nabawił się Kamil Kurowski.
Piłkarze Legii rozpoczęli w poniedziałek drugie zagraniczne zgrupowanie. Legioniści zameldowali się w Costa Ballenie na południu Hiszpanii przed godziną 15. Trener Jan Urban nie dał im zbyt długo odpocząć po podróży i o godz. 18 rozpoczął pierwszy trening.

Na rozgrzewkę sztab szkoleniowy zaaplikował piłkarzom biegi interwałowe, później był trening techniczny z piłkami. Trener Urban zwracał uwagę na dobre przyjęcie piłki. Na koniec piłkarze rozegrali wewnętrzną gierkę na skróconym boisku. - Nie woźcie piłki, niech każdy ma przyjemność z gry, pograjcie sobie - zachęcał Urban. Dobrze podczas poniedziałkowej gierki zaprezentował się Michał Efir, który czytał grę i dobrze zmieniał strony.

Zajęcia wcześniej musiał opuścić Kamil Kurowski, który nadciągnął mięsień lewego uda. Na pełnych obrotach za to trenował po raz pierwszy po urazie Jakub Kosecki. Nieobecni byli przebywający na zgrupowania swoich reprezentacji kadrowicze: Daniel Łukasik, Jakub Wawrzyniak, Marko Szuler i Duszan Kuciak.

Na legionistów w Costa Ballenie czekał już od niedzieli ukraiński bramkarz Igor Berezowski, który ma być testowany podczas zgrupowania. - Zobaczysz, jakie będziemy mieć tutaj ciężkie treningi - próbował nastraszyć Ukraińca Wojciech Skaba. Berezowski zaprezentował się dobrze, na razie na prośbę sztabu szkoleniowego nie może udzielać wywiadów. - Dajmy mu kilka dni na zaaklimatyzowanie się w drużynie - przekonywała nowa kierownik drużyny Marta Ostrowska.

Kolejny trening legioniści rozpoczną we wtorek o godzinie 10.

Więcej o: