Sport.pl

Jan Urban przed sparingiem z Rapidem: Nie będzie dwóch różnych jedenastek

- Zagra jeden, pierwszy skład, choć przeprowadzę sporo zmian - mówił po wtorkowym treningu Legii trener Jan Urban. Wszystko wskazuje na to, że w środowym meczu z Rapidem Bukareszt w Marbelli zagra skład, który w popołudniowej gierce podczas zajęć ubrany był na niebiesko.
Rusz się - w środę na siatkę lub kosza, a w czwartek na crossfit

Na drugim wtorkowym treningu jeden ze składów wyglądał tak: Wojciech Skaba - Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Michał Żewłakow, Tomasz Brzyski - Ivica Vrdoljak - Kamil Kurowski, Miroslav Radović, Dominik Furman, Jakub Kosecki - Marek Saganowski.

To, teoretycznie, najsilniejsze ustawienie Legii w tej chwili. Pewne miejsca w jedenastce zespołu mieli jesienią Duszan Kuciak, Jakub Wawrzyniak, Daniel Łukasik i Danijel Ljuboja, ale trzech pierwszych jest na zgrupowaniach reprezentacji, a Ljuboja ma dwudniową przerwę treningach ze względu na ból szyi.

Zaskoczeniem może być obecność w pomocy 18-letniego Kamila Kurowskiego, który gra tam, gdzie mogliby wystąpić Michał Kucharczyk, Bartosz Bereszyński lub Radović.

- W sparingu z Rapidem nie przewiduję wystawiania dwóch jedenastek na każdą połowę - mówił po treningu Urban. - Zagra jeden, pierwszy skład, choć przeprowadzę sporo zmian. Młodzież? To, że przyjechali z nami na zgrupowanie i uczestniczą w treningach, nie znaczy, że zostaną w pierwszym zespole na rundę jesienną - dodał trener.

Rywalem w środowym treningu miało być pierwotnie Atletico Sanluquena, ale ostatecznie Legia zagra z Rapidem - niedawnym rywalem z Ligi Europejskiej. - Woleliśmy zagrać z kimś lepszym i skorzystaliśmy z tej możliwości. Mamy w Hiszpanii człowieka, który zajmuje się organizowaniem sparingów i nam pomaga. Tak było też tym razem - wyjaśnił Urban.

Więcej o:
Komentarze (1)
Jan Urban przed sparingiem z Rapidem: Nie będzie dwóch różnych jedenastek
Zaloguj się
  • psoroka

    Oceniono 2 razy 2

    " Pewne miejsca w jedenastce zespołu mieli jesienią Duszan Kuciak, Jakub Rzeźniczak, Daniel Łukasik i Danijel Ljuboja, ale trzech pierwszych jest na zgrupowaniach reprezentacji"

    Biorąc pod uwagę kontuzję Kuby Rzeźniczaka musiał się chyba szybko przekwalifikować np. na szachy. Ale że tak szybko dostał powołanie do reprezentacji szachowej? Fiu, fiu - zdolniacha!

    :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX