Piątek Legii w Costa Ballena. Uraz Szulera i przypuszczalny skład przeciwko Concordii Chiajna

Półtorej godziny trenowali po południu legioniści w Costa Ballenie. Z zespołem nie ćwiczył obrońca Marko Szuler. W sobotę o 16:30 legioniści zagrają sparing z rumuńską Concordią Chiajna.
Drugi piątkowy trening rozpoczął się o godzinie 17. Zawodnicy ćwiczyli przez 1,5 h, a na początku zajęć tradycyjne rozciąganie poprowadził trener od przygotowania fizycznego Cesar Sanjuan. Po krótkiej serii skipów piłkarze zaczęli wymieniać między sobą podania. Ćwiczenie polegało na tym, że po określonej liczbie podań, tzw. passów zawodnicy kierowali się do pola karnego, a w narożniku boiska piłkę wyrzucał Jacek Magiera. - Szukaj długiej piłki - pokrzykiwał Jan Urban do Daniela Łukasika, kiedy ten wbiegał w pole karne.

Później Urban zabrał większość piłkarzy ze sobą i podzielił ich na dwie grupy, które pracowały nad utrzymaniem piłki w grze pod pressingiem. Ci, którzy zostali z Magierą, czyli Michał Bajdur, Kamil Kurowski i Przemysław Mizgała oddawali strzały na bramkę pod okiem trenera.

W zajęciach nie uczestniczył Marko Szuler. Słoweński obrońca tylko truchtał, ponieważ w środowym meczu kadry nadciągnął mięsień, ale w sobotę będzie już do dyspozycji Urbana.

Tego dnia piłkarze mają zaplanowany poranny trening, a o 16:30 zagrają sparing z Concordią Chiajna. Rywal legionistów zajmuje 10. miejsce po 19 kolejkach rumuńskiej ekstraklasy.

Przypuszczalny skład Legii: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Vrdoljak, Łukasik, Kosecki, Ljuboja - Saganowski.