Wygrana Legii w ostatnim sparingu przed ligą. Dwaliszwili znów skuteczny, Saganowski trafił pierwszy raz po przerwie

Legia pokonała w środę w sparingu drugoligowy Motor Lublin 2:1. Bramki dla legionistów zdobyli Władimir Dwaliszwili i Marek Saganowski.
Napastnicy Legii są w formie, co pokazał ostatni sparing przed rozpoczęciem rundy wiosennej ekstraklasy. Widać było, że piłkarze Motoru Lublin przyjechali do Warszawy grać w piłkę i w pierwszej połowie oglądaliśmy na bocznym boisku przy Łazienkowskiej wyrównane spotkanie. Największe zagrożenie dla obrony Legii ustawionej w zupełnie eksperymentalnym składzie (Michalak, Szuler, Jodłowiec, Brzyski) stanowił Igor Mihalevsky. W 27. minucie obrona Legii zaspała i piłkarz Motoru znalazł się w sytuacji sam na sam ze Skabą. Ukrainiec wykorzystał okazję i pokonał bramkarza legionistów. Dwie minuty wcześniej boisko musiał opuścić Szuler, który prawdopodobnie nabawił się drobnej kontuzji.

Legia odpowiedziała golem Dwaliszwilego w 42 minucie. Brzyski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Motoru, gdzie do piłki dopadł nowy napastnik legionistów i głową umieścił ją w siatce. Był to trzeci gol Gruzina w ciągu dwóch dni.

W przerwie trener Jan Urban dokonał trzech zmian: Dwaliszwilego zastąpił Kurowski, Furmana Bajdur, a Salinasa Bereszyński. Ten ostatni popisał się w 67. minucie ładną podcinką, ale bramkarz gości wybił piłkę nad poprzeczką. Szansę na podwyższenie wyniku zmarnował na kwadrans przed zakończeniem meczu Kucharczyk, który zmienił kilka minut wcześniej Gola. Po faulu na Saganowskim sędzia Borski wskazał na rzut karny, ale strzał Kucharczyka wybronił Oszust.

Co nie udało się legionistom z 11 metrów, udało się z 16. W 80. minucie Saganowski urwał się obrońcom Motoru i pewnym strzałem z wysokości linii pola karnego pokonał bramkarza gości. Był to pierwszy gol "Sagana" po powrocie do treningów zimą.

Legia pokonała w ostatnim sparingu Motor Lublin 2:1. W najbliższą sobotę legioniści zmierzą się w ekstraklasie z Koroną. Mecz w Kielcach rozpocznie się o godz. 18.