Sparingowy bilans Legii zdecydowanie na plus. Ale Ljuboja i Kosecki bez żadnej bramki

Podczas zimowych przygotowań Legia Warszawa, lider T-Mobile Ekstraklasy i główny kandydat do mistrzostwa Polski, rozegrała 11 sparingów - siedem z nich wygrała, strzeliła 23 gole, tracąc 11. Sparingowa klasyfikacja strzelców - w porównaniu z jesienną czołówką legijnych snajperów - może wydawać się zaskoczeniem. Kto będzie najlepszym strzelcem Legii na wiosnę?
Rusz się w Warszawie. Wybierz imprezę na weekend dla siebie

Najwięcej goli dla Legii w sparingach strzelili piłkarze, którzy jesienią w zespole praktycznie nie grali - tylko Jorge Salinas, zdobywca dwóch bramek, grywał w Legii jesienią. Reszta to piłkarze z rezerw lub sprowadzeni na Łazienkowską zimą.

Najwięcej, pięć bramek, strzelił Michał Efir, ale 21-letni napastnik to wielki pechowiec - w sparingu z Concordią Chiajna po raz trzeci zerwał więzadło krzyżowe w kolanie, czeka na jego rekonstrukcję. Na boisko ma wrócić za osiem miesięcy.

Trzy gole w dwóch ostatnich sparingach ze słabiutkimi Rakowem Częstochowa i Motorem Lublin strzelił Władimir Dwaliszwili, który Polonię na Legię zamienił dopiero 15 lutego. Dwa gole strzelił sprowadzony z Lecha Bartosz Bereszyński - 21-letni skrzydłowy, którego Urban testował także na prawej obronie. Dwie bramki zdobył też 18-letni Aleksander Jagiełło, który czeka na debiut w ekstraklasie.

Wymieniona piątka strzeliła 14 bramek w sparingach, na pozostałe dziewięć złożyli się Dominik Furman, Rafał Wolski (odszedł już do Fiorentiny), Janusz Gol, nowy w drużynie Tomasz Brzyski, Michał Bajdur, Ivica Vrdoljak, Przemysław Mizgała, Inaki Astiz i, w ostatnim sparingu - z Motorem - Marek Saganowski, który ustalił wynik tego meczu na 2:1 dla Legii.

W 11 sparingach Urban stosował różne ustawienia, w niektórych meczach - tak jak np. z Motorem - nawet na ławce rezerwowych nie siedzieli Danijel Ljuboja i Jakub Kosecki. Ale ta dwójka najbardziej skutecznych legionistów jesienią (10 goli Serba, siedem bramek Koseckiego) w okresie przygotowawczym do siatki nie trafiła ani razu.

- Mnie to nie martwi - powiedział po sparingu z Motorem Urban. - Ani na obozach, ani podczas sparingów w Warszawie nie widziałem u tych piłkarzy jakiejś niepokojącej blokady. Wierzę, że w lidze, już niedługo, będą strzelać gole - dodał trener Legii.

Pierwszy mecz rundy wiosennej Legia rozegra w sobotę 23 lutego w Kielcach z Koroną - transmisja w Canal+ HD. W sierpniowym meczu Legia rozgromiła Koronę u siebie 4:0 - trzy gole strzelił wówczas Ljuboja, a jednego, samobójczego, Pavel Stano.

Zimowe sparingi Legii:

4:2 z FC Aarau - gole Furmana, Efira (dwie) i Wolskiego
1:2 z Chimki Moskwa - bramka Gola
0:0 z Beijin Guoan
4:0 z Bogdanką Łęczna - gole Salinasa, Brzyskiego, Bajdura i Jagiełły
3:3 z Dolcanem Ząbki - dwie bramki Efira, jedna Bereszyńskiego
2:0 z Rapidem Bukareszt - gole Vrdoljaka i Efira
2:1 z Concordią Chiajna - bramki Mizgały i Jagiełły
1:1 z FK Krasnodar - gol Astiza
1:0 z Łudogorcem Razgrad - bramka Salinasa
3:1 z Rakowem Częstochowa - dwa gole Dwaliszwiliego, jeden Bereszyńskiego
2:1 z Motorem Lublin - bramki Dwaliszwiliego i Saganowskiego.Kto strzeli najwięcej goli dla Legii w rundzie wiosennej?