Jan Urban odesłał młodych do Młodej Ekstraklasy

W piątek sztab szkoleniowy pierwszej drużyny podjął decyzję, że do Młodej Legii wracają Przemysław Mizgała, Cezary Michalak, Michał Bajdur, Kamil Kurowski i Aleksander Jagiełło. Cała szóstka była z Legią na obozie w Hiszpanii.
WYGRAJ LIGĘ RUSZA NA WIOSNĘ! SKOMPLETUJ DRUŻYNĘ I WALCZ. 10 000 W PULI »

Kto zostanie z pierwszą drużyną? - Pierwsi dowiedzą się piłkarze - mówił Jan Urban po sparingu z Motorem Lublin do dziennikarzy zainteresowanych losem młodych zawodników. W piątek Mizgała, Michalak, Bajdur, Kurowski i Jagiełło dowiedzieli się, że wracają do Młodej Ekstraklasy. Cała szóstka była z Legią na obozie w Costa Ballenie. Ale jak widać, nie przekonała sztabu szkoleniowego do swoich umiejętności.

Michalak i Mizgała mają po 21 lat i są najstarsi z tej grupy. Obaj dostali zielone światło, aby poszukać sobie jakiegoś klubu, do którego pójdą na wypożyczenie. Czasu nie mają jednak zbyt wiele. Okienko transferowe kończy się w czwartek. Młoda Ekstraklasa startuje 9 marca. Piłkarze Dariusza Banasika są liderem tabeli, a na inaugurację rundy wiosennej podejmować będą Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Bilans sparingowy młodych legionistów

Michał Bajdur - 4 mecze, 225 minut, 1 gol

Aleksander Jagiełło - 3 mecze, 250 minut, 2 gole

Kamil Kurowski - 3 mecze, 200 minut

Cezary Michalak - 3 mecze, 217 minut

Przemysław Mizgała - 4 mecze, 246 minut, 1 gol

Jan Urban » po porażce w Kielcach: To nie do przyjęcia