Kadra legioziemska, czyli aż 10 byłych lub obecnych piłkarzy Legii w kadrze reprezentacji Polski

Niektórzy z nich są symbolami Legii, niektórzy zostali przez klub z Łazienkowskiej odtrąceni, inni z impetem zaczynają karierę - w kadrze reprezentacji Polski, która przygotowuje się do eliminacyjnych meczów z Ukrainą i San Marino jest aż 10 byłych lub obecnych piłkarzy Legii.
Rusz się w Warszawie. Zaplanuj aktywny tydzień i weekend

Po tym, jak selekcjoner Waldemar Fornalik powołał w poniedziałek skrzydłowego Jakuba Koseckiego, obecny zespół Legii reprezentuje na zgrupowaniu trzech piłkarzy - także obrońca Jakub Wawrzyniak oraz pomocnik Daniel Łukasik.

Poza tym w kadrze jest dwóch bramkarzy z przeszłością w Legii - bogatą, jak Artur Boruc, ulubieniec kibiców z Łazienkowskiej oraz ubogą, jak Wojciech Szczęsny, który szybko wyleciał do Londynu i od siedmiu lat gra w Arsenalu.

W obronie - poza Wawrzyniakiem - Legię "reprezentuje" Marcin Komorowski, który rok temu odszedł do Tereka Grozny.

W pomocy - oprócz Koseckiego i Łukasika - Fornalik ma w kadrze Ariela Borysiuka, który w Legii debiutował jako 16-latek, a rok temu odszedł do Kaiserslautern, Maciej Rybus, który gra w Tereku jak Komorowski oraz Kamil Grosicki, który też występował przy Łazienkowskiej.

Pewniakiem w ataku jest za to Robert Lewandowski, który był piłkarzem rezerw Legii, ale nie dostał szansy od trenerów i do wielkiej kariery startował w Zniczu Pruszków. Obecnie gra w Borussii Dortmund.

Kadrowiczów z przeszłością w warszawskich klubach dopełnia trójka byłych polonistów - Radosław Majewski, Adrian Mierzejewski oraz Łukasz Teodorczyk.

Mecze eliminacji mistrzostw świata z Ukrainą i San Marino odbędą się, odpowiednio, 22 i 26 marca.