Drugi dzień testów na Legii. Cesar Sanjuan: Dobrze wypadli Kucharczyk i Berezowski

- Z takich pierwszych obserwacji mogę powiedzieć, że dobrze wypadł Igor Berezowski. Rzucił mi się jeszcze w oczy dobry skok Michała Kucharczyka - powiedział w piątek Cesar Sanjuan, specjalista od przygotowania fizycznego w Legii.
Rusz się. W sobotę biegówki, trening przed maratonem i badminton. Co jeszcze w Warszawie?

W czwartek sprawdzano szybkość, siłę i skoczność legionistów. A dzień później na sztucznej murawie, zawodnicy przechodzili testy wytrzymałościowe. Polegały one na tym, że biegali dookoła boiska (2x10 minut), a po każdym z tych biegów pobierana była im krew z palca.

- Na razie nie mam jeszcze wyników. Jak je dostanę, to dokładnie wszystko sprawdzę i przeanalizuję. Każdy z zawodników ma inny próg siłowy i wytrzymałościowy. Wyznaczę je na przyszły tydzień - powiedział Sanjuan.

- Z takich pierwszych obserwacji mogę jedynie powiedzieć, że dobrze wypadł Igor Berezowski. Jak na bramkarza ma bardzo dobre wyniki szybkościowe i skocznościowe. Widać, że jest bardzo dynamiczny. Wczoraj rzucił mi się jeszcze w oczy dobry skok Michała Kucharczyka. Zrobił to w tempo i widać, że "Kucharz" jest w formie - dodał specjalista od przygotowania fizycznego.

Testów nie przechodzili kadrowicze, którzy porozjeżdżali się na mecze swoich reprezentacji. - Chcielibyśmy zrobić im przynajmniej test na wytrzymałość i pik mocy. Ale zobaczymy, czy pozwoli nam na to czas i terminarz - przyznał Sanjuan.

Legioniści po zakończeniu testów rozegrali jeszcze gierkę na skróconym boisku. Dobrą skutecznością popisywali się Ivica Vrdoljak i Miroslav Radović. Ozdobą gierki był jednak gol Tomasza Jodłowca, który strzałem w samo okienko pokonał Berezowskiego.

Kolejny trening legionistów zaplanowano w sobotę o 11. Niedzielę piłkarze mają wolną, a do zajęć wrócą w poniedziałek. Na razie nie wiadomo, czy wtorkowy mecz Pucharu Polski w Grudziądzu dojdzie do skutku. Olimpia odwołała sobotni mecz ligowy z Polonią Bytom, ponieważ murawa nie nadaje się do gry.