Polska przegrała z Ukrainą. Fornalik postawił na dwóch legionistów

Reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą na Stadionie Narodowym 1:3 w meczu eliminacyjnym do MŚ 2014. W spotkaniu wystąpili dwaj piłkarze Legii - Jakub Kosecki i Daniel Łukasik.
Rusz się. W sobotę biegówki, trening przed maratonem i badminton. Co jeszcze w Warszawie?

W wyjściowym składzie na mecz z Ukrainą znalazł się Łukasik. Legionista stworzył parę dwóch defensywnych pomocników razem z Grzegorzem Krychowiakiem. W 57. minucie, kiedy Polacy przegrywali już 1:3 Fornalik postanowił zdjąć Łukasika, a w jego miejsce wysłał do gry ofensywnego pomocnika Ludovica Obraniaka.

Po przerwie na boisko wszedł też Kosecki. 22-letni skrzydłowy na placu gry zastąpił eks-legionistę Macieja Rybusa. Polakom nie udało się jednak odwrócić losów meczu, a Kosecki zaliczył tylko jeden niecelny strzał.

Łukasik w kadrze wystąpił po raz trzeci. FIFA nie uznaje bowiem spotkania z Rumunią za oficjalny mecz międzypaństwowy. 2 lutego Polacy w Maladze pokonali Rumunów 4:1, a Łukasik strzelił gola. FIFA zadecydowała jednak, że w zespole rywali biało-czerwonych miała miejsce zbyt duża liczba zmian. Kosecki z Ukrainą zagrał po raz drugi. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział trzeci z legionistów - Jakub Wawrzyniak.

We wtorek Polacy zagrają z San Marino. Początek meczu na Stadionie Narodowym o godz.20.45.