Dominik Furman, czyli skromny pomocnik "last minute". Gole w 86., 84. i 91. minucie

Trzy gole w ekstraklasie strzelił Dominik Furman - w 86. minucie z Podbeskidziem, w 84. z Górnikiem, a z Polonią - w 91. 21-letni pomocnik staje się specjalistą od ważnych goli w końcówkach. - To chyba najważniejsza bramka w mojej karierze - powiedział o zwycięskim trafieniu z Polonią.
Rusz się od stołu. Zobacz, co możesz robić w święta w Warszawie

W meczu na Konwiktorskiej pomocnik Legii pojawił się na boisku w 64. minucie - zmienił Daniela Łukasika. Po przerwie Furman wchodził zresztą w czterech z pięciu spotkań rundy wiosennej, wyjątkiem był mecz z Bełchatowem, kiedy zagrał pełne 90 minut. Ale rola dżokera najwidoczniej mu odpowiada.

Furman, który w ekstraklasie debiutował w sierpniu w meczu 1. kolejki z Koroną (wchodząc, oczywiście, z ławki), strzelił w niej dotychczas trzy gole. Pierwszego we wrześniu, w spotkaniu z Podbeskidziem - kiedy wchodził na boisko w 79. minucie, Legia przegrywała 0:1. Ale zaraz wyrównał Michał Żyro, a chwilę później na 2:1 strzelił właśnie Furman. Legia wygrała 3:1.

Drugiego gola legionista zdobył w następnej kolejce - w Zabrzu wszedł do gry w 69. minucie, kiedy Legia prowadziła 1:0. Górnik wyrównał, ale w 84. minucie Furman posłał bombę z kilkudziesięciu metrów, która dała warszawiakom wynik 2:1. Ostatecznie w Zabrzu było 2:2.

W Wielką Sobotę Furman pojawił się na boisku przy wyniku 1:0 dla Legii. Polonia wyrównała w 87. minucie, ale chwilę później 21-letni pomocnik świetnie wykończył akcję Jakuba Koseckiego i Ivicy Vrdoljaka. Sebastiana Przyrowskiego pokonał strzałem głową.

- To chyba najważniejsza bramka w mojej karierze, ale gratulacje należą się Ivicy Vrdoljakowi. Jego zagranie do mnie to był majstersztyk, po takim podaniu na moim miejscu bramkę mógłby zdobyć każdy - skromnie powiedział po meczu z Polonią Dominik Furman.