Nie tylko Salinas, czyli lista piłkarzy Legii szykowanych do odejścia

PRZEGLĄD PRASY. Zapowiada się gorące lato w Legii Warszawa. Nawet jeśli stołeczna drużyna wywalczy mistrzostwo Polski, to i tak w zespole szykuje się trzęsienie ziemi - pisze ?Fakt?.
Rusz się! Nie daj się zimie - zobacz, co się dzieje w sportowej Warszawie

Legia rozwiązała w czwartek kontrakt z Paragwajczykiem Jorge Salinasem. W zgodzie, na prośbę samego piłkarza, który obciążał budżet. Dodatkowo za wykupienie karty Paragwajczyka trzeba było zapłacić 800 tysięcy euro, a taki wydatek w przypadku młodego skrzydłowego był całkowicie bezsensowny.

Dziennik "Fakt" informuje, że na liście piłkarzy, którzy muszą odejść za wszelką cenę, znaleźli się obrońcy - Marko Szuler i Dickson Choto. Po sezonie karierę zakończy też trzeci ze stoperów Michał Żewłakow, który zostanie dyrektorem sportowym Legii.

To nie koniec zmian na Łazienkowskiej. W klubie jest także lista piłkarzy, którzy w czerwcu dostaną zielone światło na szukanie sobie klubu. Otwiera ją Duszan Kuciak, znaleźli się na niej także Artur Jędrzejczyk, Miroslav Radović, Janusz Gol, a także Michał Kucharczyk, który coraz rzadziej łapie się nie tylko do jedenastki, ale nawet kadry meczowej.

W czerwcu kontrakty wygasają również Ivicy Vrdoljakowi, Danijelowi Ljuboi, Markowi Saganowskiemu i Inakiemu Astizowi. Według informacji "Faktu" najbliżej pozostania w Legii jest Vrdoljak i Ljuboja.

Legia po 20 kolejkach jest liderem tabeli. Wygrała trzy ostatnie mecze i ma cztery punkty przewagi nad Lechem. Nawet jak podopieczni Jana Urbana zdobędą mistrzostwo Polski, to po sezonie w klubie szykuje się prawdziwe trzęsienie ziemi.