Pięciu zawodników z pierwszej drużyny zagrało w Młodej Legii. Dariusz Banasik: To nie będzie regułą

Wojciech Skaba, Marko Szuler, Janusz Gol, Michał Kucharczyk i Aleksander Jagiełło z pierwszej drużyny zagrali w niedzielę w meczu Młodej Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Banasika pokonali Młody Piast 2:0. Bramki po stałych fragmentach gry zdobyli Paweł Wolski i Marko Szuler.
Rusz się! Zaplanuj aktywnie tydzień i weekend w Warszawie

Młoda Legia wygrała z Młodym Piastem, a obie bramki padły w pierwszej połowie. W 17. minucie po dośrodkowaniu w pole karne - gola z najbliższej odległości strzelił Wolski. W 42 minucie wynik meczu podwyższył Szuler. Asystę przy jego trafieniu zaliczył Michał Kucharczyk.

- Pierwszy raz od dłuższego czasu zdarzyło się, że tylu zawodników zeszło do nas z pierwszej drużyny. Trener Urban chciał ich sprawdzić przed zbliżającymi się spotkaniami. Szkoleniowcy byli na meczu i zapewne mają swoje spostrzeżenia. Nie sądzę, aby w najbliższym czasie taka sytuacja się powtórzyła. Pierwsza drużyna ma teraz dużo ważnych spotkań. I ci zawodnicy będą tam potrzebni - powiedział szkoleniowiec Młodej Legii.

- Dzisiaj Kucharczyk miał trzy stuprocentowe sytuacje. Szkoda, że żadnej z nich nie wykorzystał. Szuler zdobył bramkę i dał nam dużo spokoju w obronie. A Janek Gol zagrał cały mecz i był bardzo aktywny. Widać było, że się stara - ocenił Banasik.

Bardzo dobry występ w bramce Piasta zaliczył Jakub Szmatuła. - Każdy bramkarz, który gra przeciwko nam zalicza mecz życia. Dzisiaj golkiper z Gliwic wybronił kilka sytuacji i spisał się całkiem nieźle. Ale gratulację należą się też dla Wojtka Skaby, który nie miał dużo pracy. Ale przy jednej interwencji sam na sam zachował koncentrację - podkreślił Banasik.

Po przerwie obie drużyny miały swoje sytuacje, ale żadna z nich nie potrafiła ich wykorzystać. W doliczonym czasie gry w poprzeczkę z rzutu wolnego uderzył Michał Bajdur. - Jestem zadowolony przede wszystkim z pierwszej połowy. Stworzyliśmy sobie wiele akcji, ale paradoksalnie obie bramki padły po stałych fragmentach gry. Jest to troszeczkę zastanawiające - zakończył Banasik.

Legia jest liderem Młodej Ekstraklasy. Drugi w tabeli Lech traci do niej osiem punktów. Za tydzień Młoda Legia pojedzie do Gdańska, gdzie zagra z Lechią.

Młoda Legia - Młody Piast 2:0 (2:0): Wolski (17.), Szuler (42.)

Młoda Legia: Wojciech Skaba - Mateusz Żebrowski (83. Mateusz Zawal), Łukasz Bogusławski, Marko Suler, Paweł Wolski - Mateusz Długołęcki (46. Maciej Prusinowski) - Aleksander Jagiełło, Janusz Gol, Przemysław Mizgała (60. Marcel Gąsior), Michał Kucharczyk (60. Michał Bajdur) - Patryk Mikita (46. Jakub Arak).

Młody Piast: Jakub Szmatuła - Tomasz Parfieńczyk, Kornel Osyra, Michał Stocki (73. Łukasz Warchulski), Krzysztof Biczysko - Bartosz Szeliga, Paweł Lisowski, Michał Sikora, Seweryn Kacprzyk, Mateusz Jędrzejczyk - Krzysztof Poznański (78. Dominik Czekański).