Sport.pl

Puchar Polski bez "Żylety"? We wtorek decyzja wojewody w sprawie stadionu Legii

We wtorek o godz. 15 okaże się, czy wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski zamknie na środowy mecz ze Śląskiem (rewanż finału Pucharu Polski) trybunę północną stadionu Legii. To możliwe, bo klubowi znów wytknięto omijanie własnego regulaminu stadionu przez zezwalanie na rozwijanie tzw. sektorówek.
"Sektorówki", czyli wielkie flagi rozwijane przez ultrasów, które często zajmują większą część trybuny, są kością niezgody. Taką flagę, w kształcie koszulki Legii, można było zobaczyć np. w czasie niedawnego meczu z Lechią.

Co w nich przeszkadza wojewodzie? Pod nimi ukrywają się kibole odpalający zakazane na stadionach race, tam się przebierają i zakładają kominiarki, przez co są nie do zidentyfikowania przez stadionowy monitoring. W niedzielę na Legii rac nie było, ale odpalono je np. podczas niedawnego spotkania z Pogonią, a także przed tygodniem we Wrocławiu w czasie pierwszego meczu finału.

"Mecze 8 (Śląsk) i 18 maja (Lech) oraz 2 czerwca (Śląsk) zostały ocenione jako mecze podwyższonego ryzyka. Zgoda na użycie tzw. sektorówki, dająca poczucie bezkarności osobom, które chcą użyć środków pirotechnicznych zagrażających bezpieczeństwu innych uczestników imprezy masowej, zwiększy prognozowane ryzyko" - czytamy w komunikacie.

Wojewoda na wtorek na godz. 15 wyznaczył władzom Legii termin, do którego chce usłyszeć jasną deklarację, że w czasie meczu "sektorówek" nie będzie. Klub przeciwko racom protestuje, ale w wielkich flagach nie widzi nic złego. W poniedziałek prezes Bogusław Leśnodorski spotkał się z Kozłowskim. - Mam nadzieję, że do zamknięcia trybuny nie dojdzie - powiedział.

Nie pierwszy raz w tym sezonie warszawski klub ma takie problemy. Już w sierpniu wojewoda groził zamknięciem części lub całości stadionu, jeśli klub nie zadba o bezpieczeństwo, walcząc z odpalaniem rac i petard, a także utrzymując wolne drogi ewakuacji (w czasie meczu kibice często stoją na schodach i w przejściach). Po tym jak w czasie meczu z Polonią kibole zdemolowali punkty gastronomiczne i toalety na trybunie północnej, zamknął część trybuny, która jednak do końca rundy pozostała prawie pusta, bo obrażeni ultrasi postanowili bojkotować mecze Legii.

Więcej o:
Komentarze (6)
Puchar Polski bez "Żylety"? We wtorek decyzja wojewody w sprawie stadionu Legii
Zaloguj się
 • nkn69

  Oceniono 17 razy 15

  Proszę o informację ile osób ucierpiało od sektorówek i/lub pirotechniki w trakcie spotkań ekstraklasy w trakcie ostatniej dekady!

 • mojalegia.pl

  Oceniono 4 razy 2

  W najgorszym wypadku będzie zgoda mecz pucharowy z żyletą na którym dojdzie do wyczynów, o których Wojewoda mówił przed spotkaniem i nie będzie zamknięcia Żylety na mecz z Lechem tylko do końca sezonu.
  W najlepszym - Prezes Leśnodorski powinien przejść się na Żyletę z Wojewodą odpalić zwycięskie race i przekonać się, że to nic złego, że w rozsądnych rękach wygląda to ładnie i nie jest niebezpieczne.
  mojalegia.pl

 • brouziak

  Oceniono 3 razy 1

  "Jaśnie wielmożny Panie Wojewodo" (cyt.) W całej rozciągłości zgadzam się z PANA zamiarami dotyczącymi zlikwidowania tych nieszczęsnych wielkich płócien , które nijak się komponują z duchem prawdziwego kibicowania . Jednocześnie chciałbym zwrócić PANA uwagę , że na tym obiekcie należałoby zamknąć sektor nr.118 ,gdzie zasiada grupa rozwydrzonej dziatwy (zamiast lepić babki w piaskownicy), którym to dzieciom rozdają balony z bliżej nieokreślonym wypełnieniem gazowym, który to gaz po uwolnieniu mógłby spowodować katastrofę ekologiczną w pobliskich parkach. Uważam też , że należałoby przed meczem rekwirować szaliki , gdyż podczas niektórych śpiewów unoszone w górę przesłaniają twarze kibiców co uniemożliwia monitoringowi odczytywanie z ruchu ust nieparlamentarnych słów na temat panującej władzy.....POZDRAWIAM >>>>>>już nie mogę doczekać się wyborów!!!!!!!!!!

 • matide7

  Oceniono 15 razy -7

  JAKO KIBIC (L)EGII APELUJĘ DO ŻYLETY I SZCZĘSNEGO, ŻEBY BYŁA TYLKO KARTONIADA BEZ PIROTECHNIKI, , MACIE NAJLEPSZY DOPING NA ŚWIECIE, NIE SPIEPRZCIE TEGO, POKAŻCIE ŻE STAĆ WAS NA DOBRE DOPING A NIE TYLKO NA RACE I SEKTORÓWKI!!!

 • mm1911

  Oceniono 11 razy -9

  Zamknąć ten pieprzony stadion.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 25 razy -21

  To może być jedna z lepszych decyzji wojewody.

  Wierny kibic zwycięskich drużyn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX