Sport.pl

Piłkarz Młodej Legii prowadził po alkoholu. Klub rozwiąże z nim kontrakt

Wszystko wskazuje na to, że piątkowa decyzja o zawieszeniu Danijela Ljuboi za imprezowanie do białego rana po Pucharze Polski nie jest jedyną tego dnia w klubie. Wkrótce z Łazienkowską może pożegnać się zawodnik Młodej Legii - Karol Grudniewski. 20-letni pomocnik został złapany za jazdę po spożyciu alkoholu. 
Rusz się! Zaplanuj aktywnie weekend w Warszawie

- W Młodej Legii mamy też swoje problemy. Jeden z zawodników złamał regulamin i prawdopodobnie już w najbliższych godzinach rozwiążemy z nim kontrakt. Jeśli ktoś nie chce być zawodowym piłkarzem, to niech szuka przygód w innej dyscyplinie albo innym zawodzie - powiedział, nie zdradzając, o kogo chodzi, trener Młodej Legii Dariusz Banasik. 

Dowiedzieliśmy się, że chodzi o Karola Grudniewskiego, który trafił do drużyn juniorskich Legii w 2006 roku. Wcześniej był piłkarzem Hutnika. Od dwóch sezonów gra w Młodej Legii. Ale nie przebił się do podstawowego składu. W tym sezonie zaliczył trzy występy w Młodej Ekstraklasie. W meczach z Wisłą, Pogonią i Lechem wchodził na boisko z ławki rezerwowych (łącznie 63 minuty). W Młodej Legii występuje też jego brat bliźniak Michał (obrońca), który na Łazienkowską trafił rok wcześniej od Karola. Więcej o: