Legia rozmawia z portugalskim pomocnikiem Helio Pinto?

29-letni Helio Pinto, wychowanek Benfiki, który od 2006 roku gra w APOELu Nikozja, jest jednym z piłkarzy, z którymi negocjuje mistrz Polski Legia Warszawa - podał w niedzielę Fakt.pl.
Rusz się! Weekend się kończy, ale sprawdź, co dzieje się w trakcie tygodnia

Serwis dziennika podaje, że rozmowy między Legią a agentem piłkarza są bardzo zaawansowane - Pinto, który najczęściej grał w APOELu jako środkowy pomocnik, może występować też na lewym skrzydle. Fakt.pl pisze, że jeśli z Legii odszedłby Jakub Kosecki, którym zainteresowane są ponoć kluby hiszpańskie, Pinto mógłby zająć jego miejsce. Portugalczykowi kontrakt kończy się 30 czerwca.

Pinto nie zdołał przebić się do pierwszego składu Benfiki, po przejściu do Sevilli też nie wywalczył miejsca w pierwszym zespole. W 2005 roku został wypożyczony do Apollonu Limassol, a potem - już na zasadzie transferu definitywnego - przeniósł się do APOELu. Z tym zespołem Pinto zdobył cztery mistrzostwa Cypru i zagrał w Lidze Mistrzów.

W kończącym się sezonie Pinto zagrał w 29 meczach ligowych, w których strzelił pięć bramek i miał cztery asysty. W Lidze Europy zagrał sześć razy, strzelił jedną bramkę.