Saganowski na szóstkę, a ilu piątkowiczów! [OCENY]

Legia rozbiła Śląsk Wrocław 5:0. To najwyższe w tym sezonie zwycięstwo warszawiaków, które zapewnił im zdobywca hat tricka Marek Saganowski. On dostał najwyższą ocenę. A pozostali? Zobacz, jak oceniliśmy legionistów.
Rusz się! Weekend się kończy, ale sprawdź, co dzieje się w trakcie tygodnia

Duszan Kuciak - 5. 14. mecz w tym sezonie w lidze, w którym nie puścił gola. Kilka ważnych interwencji, gdy piłka szybowała w pole karne Legii

Jakub Rzeźniczak - 4. Dobra współpraca z Kucharczykiem. Bez błędów w obronie. Kilka razy pobiegł do ataku.

Dickson Choto - 4. Ostatni mecz w Legii. Kapitan zagrał bezbłędnie.

Inaki Astiz - 4. Kolejny bardzo dobry mecz Hiszpana. Nie przegrywa pojedynków. Świetna forma pod koniec sezonu.

Tomasz Brzyski - 3. Aktywny w ataku, choć w obronie zdarzały mu się drobne błędy. Śląsk groźniej atakował jego stroną boiska.

Dominik Furman - 3. Solidnie, choć bez błysku. Kilka podań do kolegów zamiast posunąć akcję do przodu sprawiło kolegom kłopot.

Tomasz Jodłowiec - 3. Ostatnio prawie nie grał jako środkowy pomocnik, choć wcześniej mu się to zdarzało. Pewny w obronie, czasem zbyt długo zwlekał z decyzją. Brakowało go trochę z przodu.

Michał Kucharczyk - 5. Gol i asysta. Szybki, waleczny, choć czasem niedokładny - zmarnował na początku meczu okazję sam na sam z bramkarzem. Ale to jego najlepszy w tym sezonie mecz.

Miroslav Radović - 5. Gol, asysta i kilka kluczowych podań, które koledzy powinni na gola zamienić. Bardzo skuteczny.

Jakub Kosecki - 5. To on razem z Markiem Saganowskim rozstrzygnęli spotkanie w pierwszej połowie. Asysta przy drugim golu i wywalczony rzut karny. Miał też okazję strzelić, ale dziesięć minut przed końcem meczu uderzył nad poprzeczką.

Marek Saganowski - 6. Gol, gol, gol. Jedyny w tym sezonie klasyczny hat trick w ekstraklasie i jedyna w tym sezonie "szóstka" dla legionisty.

Bartosz Bereszyński - 4. Zmienił Rzeźniczaka. W obronie bez zarzutu. Pod bramką rywali zabrakło mu w dwóch sytuacjach chłodnej głowy.

Danijel Ljuboja i Michał Żewłakow zagrali zbyt krótko na ocenę.