Głosowali piłkarze: Kosecki i Ljuboja najbardziej przecenionymi ligowcami. Najlepsza publiczność na Legii

Aż 49 procent piłkarzy ekstraklasy chciałoby pracować z trenerem Janem Urbanem, a aż 72 proc. uważa, że to na stadionie Legii sędziowie prowadzą mecze ?najbardziej po gospodarsku?. Ale też 50 proc. uważa, że Legia ma najlepszą publiczność. Tak wynika z ankiety Canal+ Sport.
Rusz się. Frisbee, longboardy i bieg wokół Narodowego. Co jeszcze w Warszawie?

Wyniki ankiety, w której uczestniczyli piłkarze T-Mobile Ekstraklasy opublikowano w niedzielę. Legioniści znaleźli się na czołowych miejscach w kilku kategoriach.

Najbardziej przecenionymi zawodnikami wybrano Danijela Ljuboję i Jakuba Koseckiego - legioniści zebrali po 10 procent głosów. Serb wygrał klasyfikację na najlepszego technicznie ligowca (24 proc. głosów), jego rodak Miroslav Radović zajął trzecie miejsce (8 proc.). Przedzielił ich Hiszpan Dani Quintana z Jagiellonii (16 proc.).

Radović wygrał za to klasyfikację na największego "naciągacza" (22 proc.), zaraz za nim był Kosecki (18 proc.).

Z kolei najbardziej niedocenionym zawodnikiem został kapitan i wychowanek Polonii Łukasz Piątek (7 proc.). Wśród najbardziej przecenionych bramkarzy czwarte miejsce zajął Duszan Kuciak (10 proc.), wygrał Siergiej Pareiko z Wisły (17 proc.).

Aż 31 proc. pytanych uznało kapitana Legii Michała Żewłakowa za ligowca grającego najbardziej fair. W klasyfikacji najgorszych sędziów drugi jest Marcin Borski z Warszawy (30 proc. głosów), ale też pięć procent piłkarzy wskazało jego nazwisko, odpowiadając na pytanie o najlepszego arbitra.

Najlepszą publiczność ma Legia (50 proc.), przed Lechem (42 proc.) i Śląskiem (2 proc.). Jan Urban wygrał klasyfikację na ligowego trenera (oprócz własnego), z którym najbardziej chciano by pracować. Dostał 49 proc. głosów, drugi - Mariusz Rumak z Lecha - 8 proc.

Ligowcy wskazali, że od murawy Legii (21 proc.) lepsza jest tylko w Białymstoku (46 proc.). Za to 6 proc. pytanych uznało, że jedno z gorszych boisk ma Polonia. Tę klasyfikację zdecydowanie wygrał Widzew (56 proc.). Legia wygrała też klasyfikację stadionu, na którym sędziowie prowadzą mecze najbardziej "po gospodarsku" - wskazało ją aż 72 proc. pytanych. Lecha - 11 proc.Więcej o: