Sport.pl

Marek Saganowski zostaje w Legii

Snajper Legii przedłużył wygasający z końcem czerwca kontrakt o kolejne dwa lata - poinformowała oficjalna strona klubu.
Rusz się. Rolki, deskorolki i badminton. Co jeszcze w Warszawie?

35-letni napastnik trafił do Legii latem ubiegłego roku. Po raz drugi, bo grał w niej wcześniej w latach 2002-2005. Łącznie w barwach warszawskiego klubu zdobył do tej pory 70 bramek w 126 spotkaniach.

Ostatni sezon był dla niego niezwykle udany. Saganowski zdobył w lidze dziesięć bramek. Doliczając jeszcze mecze w Pucharze Polski i w eliminacjach do Ligi Europy, do siatki trafiał łącznie 20 razy. Jego dobrą formę dostrzegł Waldemar Fornalik. Piłkarz otrzymał od selekcjonera powołania na wrześniowe mecze reprezentacji z Czarnogórą i Mołdawią oraz późniejsze z Anglią.Dorobek w sezonie Saganowskiego mógł być jeszcze większy, ale w pierwszej połowie rundy jesiennej zdiagnozowano u niego wadę serca, przez co musiał pauzować do końca roku. W ostatnim spotkaniu rozgrywek, przeciwko Śląskowi (5:0), popisał się klasycznym hat-trickiem, jedynym w tym sezonie w ekstraklasie.

Więcej o:
Komentarze (2)
Marek Saganowski zostaje w Legii
Zaloguj się
 • mkr1910

  Oceniono 44 razy 32

  Saganowski to jedyny rodowity do którego zawsze miałem, mam i będę miał szacunek nie tylko za to , że jest profesjonalnym i dobrym , jak na polskie warunki piłkarzem , ale także normalnym , ułożonym człowiekiem.

 • raskolnikov74

  Oceniono 10 razy -2

  Ech ta warszawska młodzież... Już za 4 lata Saganowski w kadrze na mistrzostwa świata :)

  A tak na poważnie, to co za obora, żeby 35 letni chłop nie miał konkurencji na pozycji napastnika w ekipie mistrza Polski. Może Strejlał by to mi wytłumaczył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX