Sport.pl

Brazylijczyk z Fluminense? Dopiero po Deyna Cup

Dopiero po zaplanowanym na drugi tydzień lipca turnieju Deyna Cup będzie wiadomo, jaki piłkarz lub piłkarze z Fluminense trafią do Legii. Na razie warszawski klub ma listę kilkunastu piłkarzy, ale z decyzją chce poczekać do momentu, gdy zakończy się większość transferów.
Zobacz, jak możesz aktywnie spędzić najbliższy tydzień w Warszawie

6 i 7 lipca odbędzie się przy Łazienkowskiej turniej, w którym poza Legią wezmą udział też Austria Wiedeń, Partizan Belgrad i Fluminense. Z Brazylijczykami Legia nawiązała tej wiosny współpracę, w związku z którą latem ma zostać wypożyczony do Warszawy przynajmniej jeden z młodych piłkarzy, który nie mieści się w podstawowym składzie zespołu z Rio de Janeiro.

- Na razie mamy kilkunastu piłkarzy, którzy spełniają nasze oczekiwania. W lipcu będzie ich mógł obejrzeć trener, a dodatkowo wtedy będziemy mniej więcej wiedzieć, kto wzmocni Legię latem - tłumaczy Dominik Ebebenge odpowiedzialny w Legii m.in. za kontakty zagraniczne. - Na razie mamy za sobą jeden transfer, planujemy jeszcze kilka. Ale dla takiego klubu jak Legia często szansa na sprowadzenie piłkarza pojawia się nagle i nie trwa długo, dlatego nie do końca wiemy, którzy z piłkarzy, których chcemy, ostatecznie tu trafią. Po turnieju trener będzie miał rozeznanie, kogo mu brakuje i kogo ewentualnie by chciał - wyjaśnia.

Oznacza to, że piłkarz lub piłkarze trafią na Łazienkowską już po obozie przygotowawczym, niedługo przed pierwszymi meczami w eliminacjach LM (początek 16 lub 17 lipca) i w lidze (19-22 lipca). Ale działacze Legii nieraz wspominali, że Brazylijczyk nie będzie piłkarzem, na którym będą budować skład na przyszły sezon, a raczej eksperymentem, na którym niewiele stracą, jeśli się nie uda. - To nie jest współpraca wyłącznie na najbliższe czy nawet kolejne okno transferowe, ale bardziej na lata - mówi Ebebenge.Więcej o:
Komentarze (7)
Brazylijczyk z Fluminense? Dopiero po Deyna Cup
Zaloguj się
 • szyfrant.zielonka

  Oceniono 6 razy 4

  @signal

  Tacy co się mieszczą, jadąc do Europy trafiają do nieco lepszych i bogatszych klubów. Nie ma co oczekiwać cudów, że Legia kupi piłkarza na miarę Neymara czy Dani Alvesa.

 • signal

  Oceniono 3 razy 1

  który nie mieści się w podstawowym składzie zespołu ?

 • jackflowers

  Oceniono 41 razy -3

  Teraz szrot z Brazylii będą ściągać. ha ha ha
  Kiedyś w Szczecinie też ściągali na kilogramy.......

 • adalberto3

  Oceniono 19 razy -3

  Mlodzi polscy zawodnicy powinni miec szanse na gre. Jaki jest sens zatrudniania mlodego nieznanego Brazylijczyka ? Chyba tylko ktos chce zarobic na nastepnym transferze.

 • tomaszjaszczuk

  Oceniono 6 razy -4

  Oby nie skończyło się tak jak eksperyment z Hiszpanami. Eksperyment z Komorowskim i Jędrzejczykiem w obronie nie wyszedł za to Waldemarowi Fornalikowi w meczu z Mołdawią. Polska gra jednak ostatnio słabo nie dlatego, że ma marnego trenera i i jeszcze gorszych piłkarzy. Wszystko przez klątwę, jaką? Odpowiedź tutaj. tjaszczuk.blogspot.com/2013/06/dlaczego-reprezentacja-polski-gra-sabo.html

 • dabljuzi

  Oceniono 94 razy -14

  Potwierdzone informacje: Lesnodorski zaproponowal podpisanie kontraktu babci klozetowej ze stadionu Lecha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX