Sport.pl

Legia Warszawa. Poznaliśmy nowy sztab medyczny

Lekarze Jacek Jaroszewski i Maciej Tabiszewski, fizjoterapeuci Paweł Bamber i Wojciech Spałek oraz fizjolog Piotr Wiśnik pojawili się na wtorkowych testach fizycznych na Łazienkowskiej. To nowy sztab medyczny Legii Warszawa.
Rusz się. W sobotę rajd na biegówkach oraz bieg górski. Co jeszcze w Warszawie?

Jaroszewski ostatnio był lekarzem kadry, a wcześniej przez cztery lata pracował w Polonii Warszawa. Drugim lekarzem w Legii będzie Tabiszewski, ortopeda i specjalista od medycyny sportowej, który współpracował z reprezentacją Marcina Dorny do lat 21. Razem z nimi do Legii trafili też nowi fizjoterapeuci - Bamber i Spałek. Obaj wcześniej współpracowali z reprezentacją Polski oraz klubem z Konwiktorskiej.

Sztab medyczny uzupełnia Wiśnik, który przez ostatnie pół roku pracował w Polonii, a w 1993 roku pełnił funkcję trenera pierwszego zespołu. W Legii będzie fizjologiem odpowiadającym za sprawy z dietą, odżywianiem i suplementacją.

Legia w poniedziałek po 30 latach zakończyła współpracę z doktorem Stanisławem Machowskim, a razem z nim ze sztabu medycznego odeszli masażyści: Zbigniew Sęktas i Jerzy Somow.

Nowy sztab medyczny, który we wtorek pojawił się na Łazienkowskiej, od razu wziął się do pracy. Spałek wspólnie z Wojciechem Frukaczem, który jako jedyny został z poprzedniej ekipy, pracowali z Michałem Efirem, Przemysławem Mizgałą i Aleksandrem Wandzelem.

Jaroszewski, Wiśnik i Bamber pojawili się na bocznym boisku, gdzie rozmawiali z prezesem Bogusławem Leśnodorskim i kierownik drużyny Martą Ostrowską, a także przyglądali się testom szybkościowym piłkarzy, które poprowadził Cesar Sanjuan.

Więcej o:
Komentarze (3)
Legia Warszawa. Poznaliśmy nowy sztab medyczny
Zaloguj się
  • legi0nista.com

    Oceniono 22 razy -2

    Sztab medyczny należało wymienić już jakiś czas temu. Tylko czy zaciąg z zaoranej polonii to dobry pomysł, mam wielkie wątpliwości czy aby ci specjaliści mają odpowiednie kompetencje by pracować w największym polskim klubie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX