Sport.pl

Patryk Mikita podpisał kontrakt z Legią

W środę Patryk Mikita podpisał profesjonalny kontrakt z Legią. Umowa 19-letniego napastnika będzie obowiązywała przez dwa lata.
Legia Extra - zamów newsletter o najlepszej polskiej drużynie

Mikita przed rokiem trafił do Młodej Legii z Agrykoli Warszawa. W zakończonym sezonie drużyna Dariusza Banasika zdobyła mistrzostwo Młodej Ekstraklasy, a 19-letni napastnik został uznany przez trenera za jednego z najlepszych zawodników w zespole. Mikita ma za sobą także występy w reprezentacjach U-20 i U-21.

Na początku tygodnia rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Jana Urbana, z którą w poniedziałek wyjedzie na zgrupowanie do austriackiego Bad Zell.

- Trafiłem tutaj rok temu i w ciągu 12 miesięcy przebiłem się z Młodej Ekstraklasy do pierwszego zespołu. Jestem bardzo zadowolony z progresu, który w tym czasie wykonałem. Otrzymałem swoją szansę, którą wykorzystałem. Ostatnio pochwalił mnie trener, a ja cieszę się, że pomogłem tej drużynie - powiedział w rozmowie z Legia.com Mikita.

- Poziom "jedynki" i Młodej Legii bardzo się różni. W Młodej Ekstraklasie występowali moi rówieśnicy oraz młodsi koledzy. Czasami ktoś "schodził" z pierwszej drużyny. Tymczasem teraz mam od kogo uczyć się w "dorosłej" Legii. Do niedawna Miro Radovicia lub Marka Saganowskiego oglądałem w telewizji lub z perspektywy trybun - zakończył 19-letni napastnik.Więcej o: