Sport.pl

Legia II w II lidze? Jeszcze nie teraz, ale "są na to duże szanse"

- Na razie to czyste pogłoski - tak skomentował środowe doniesienia o rychłym dołączeniu rezerw Legii do II ligi Jacek Sowa, rzecznik prasowy Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. - Musimy poczekać na Walne Zgromadzenie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jest duża szansa, by Legia II zagrała w II lidze, ale sprawa powinna rozstrzygnąć się dopiero 2 lipca - dodaje.
Legia Extra - zamów newsletter o najlepszej polskiej drużynie

W środę na fejsbukowym profilu serwisu Mazowiecka Piłka pojawiła się wiadomość, że "jutro do II ligi wschodniej ma zostać dokooptowana Legia II Warszawa". W rozmowie z Warszawa.sport.pl przedstawiciel MZPN zdementował tę informację i zaapelował o cierpliwość.

- Przede wszystkim należy poczekać na decyzje Walnego Zgromadzenia PZPN, na którym dokona się zmiana statutu związku [odbędzie się ono w piątek 21 czerwca - przyp. koma]. To skomplikowana operacja, MZPN jest przecież zależny od PZPN. W tym momencie nie mogą zapadać takie decyzje i tyczy się to Legii, Polonii i Gwardii - poinformował Sowa.

- Zwróciliśmy się do centrali z zapytaniem, czy rezerwy Legii mogłyby rozpocząć nowy sezon w II lidze. I zdradzę, że jest na to spora szansa. Wiele powinno się wyjaśnić w przyszłym tygodniu, oficjalna decyzja zapadnie zaś 2 lipca - stwierdził rzecznik MZPN.

O co chodzi z tymi rezerwami?

Po sześciu latach zlikwidowano rozgrywki Młodej Ekstraklasy. W klubach ekstraklasy powstają zespoły rezerw, które... nie wiedzą, gdzie mają grać. W maju PZPN przyjął uchwałę, na mocy której drużyny rezerw wracają do ligi, w której zakończyły sezon 2006/2007 (wtedy powstała ME). Pojawił się jednak problem w interpretacji uchwały, ponieważ dzisiaj trzecia liga to czwarty poziom rozgrywkowy. Od sezonu 08/09 zmieniło nazewnictwo rozgrywek piłkarskich w Polsce. Dawna pierwsza liga stała się ekstraklasą, druga liga nazywa się teraz pierwszą. A trzecia liga to dzisiaj liga druga.

Piątkowe Walne Zgromadzenie ma rozwiązać ten problem. Uregulowana zostanie kwestia przynależności rezerw do danej ligi.

Więcej o:
Komentarze (14)
Legia II w II lidze? Jeszcze nie teraz, ale "są na to duże szanse"
Zaloguj się
 • robsonrb

  Oceniono 15 razy 7

  proPOnuję aby w ekstraklasie grały zespoły legia 1, legia2, legia 3.....legia20; w I lidze: legia 21......legia40; w II lidze legia 41......legia60; w III lidze legia61....legia80 a wszystkie pozostałe zespoły niech kopią w IV lidze - tak dla niektórych byłoby idealnie co nie panowie kosecki, łazarczyk i resztacw...i z pzpn

 • kibbic

  Oceniono 16 razy 4

  jak czytam Twoje komentarze pod artykułami o Polonii to nic nie jest tak oczywiste jak chęć spuszczenia klubu do B klasy. Legia II w II lidze? bez sensu. Chociaż prezes MZPN z miłości do Legii może zrobić wszystko

 • mojalegia.pl

  Oceniono 10 razy 0

  No nie jest to miłe ani dla ludzi, którzy grają w 3 czy 2 lidze ani dla ludzi, którzy grali w Młodej Ekstraklasie.
  Gdybym był młodym chłopakiem grającym w Młodej Ekstraklasie i dowiedziałbym się, że spadam do trzeciej ligi to nie wiem co bym zrobił. To jest chyba gorsze niż skończenie studiów i brak pracy.
  MojaLegia.pl

 • skudosz123

  Oceniono 10 razy -6

  Jak Legia II zajela miejsce w pierwszej 8 zespolow w starej 3 Lidze ,to teraz powinna grac w 2 Lidze.Ale jak ponizej to w obecnej 3 Lidze.Trzeba tez wiedziec ,ze zespoly Mlodej Exreaklasy przegrywaj sparingi z zespolami 3 Ligi(LKS Lomza-ME Legi 2-0)przyklad!

 • menago1916

  Oceniono 34 razy -18

  Niezła żenada. Włącznie rezerw Legii w szeregi II ligi powinno być oczywistością, a ci jeszcze nad tym debatują. Przecież to jest w interesie całej polskiej piłki, nie tylko mazowieckiej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX