Andy Sasimowicz zostanie koordynatorem najmłodszych grup Akademii Legii

Doświadczony Anglik pracujący w przeszłości między innymi w Manchesterze United i Evertonie od lipca będzie nadzorował rozwój najmłodszych legionistów. Jednym z najsłynniejszych jest gwiazdor Tottenhamu, Aaron Lennon.
Sasimowicz pracę z młodzieżą rozpoczął w Leeds. Ostatnio zatrudniony był w Evertonie, a po drodze zaliczył jeszcze Manchester United i Blackburn. Przez cały czas trenował dzieci w wieku 6-12 lat. Moim zdaniem to złoty wiek, w którym młody adept futbolu zbiera niezbędne umiejętności - mówi o sobie w rozmowie z legia.com.

Jego rodzice urodzili się w Polsce, co miało również wpływ na jego decyzję o podjęciu pracy w naszym kraju. - Umiem mówić po polsku. Liczę, że przy Łazienkowskiej zakończę trenerską karierę. Chcę dać z siebie tyle, ile dałem w poprzednich klubach - zapowiada Anglik.

Pracując na Wyspach wychował wielu zawodników, którzy później występowali na boiskach Premier League. Najsłynniejszym zawodnikiem, który trenował pod jego okiem jest Aaron Lennon, dziś gracz Tottenhamu. - O jego sukcesie zadecydował charakter, ponieważ wiedział, czego chce. Poza tym dorastał w świetnej rodzinie. Miał wszystko, a mentalnie był przygotowany na wielką karierę. W Legii to samo mógłbym powiedzieć o Dominiku Furmanie - mówi Sasimowicz.

Pojawienie się nowego szkoleniowca niesie za sobą zmiany w pracy z najmłodszymi rocznikami.- Na Wyspach bardzo często organizujemy sparingi między najlepszymi zespołami. W ten sposób chłopcy z Leeds już od najmłodszego rywalizują z Manchesterem United, Chelse'a, Liverpoolem lub Evertonem. Dzieciaki z Legii muszą częściej grać z rówieśnikami z np. Lecha Poznań, Jagiellonii Białystok czy Zagłębia Lubin.

- Cieszę się, że udało mi się przekonać Andy'ego do pracy w naszej Akademii. Jest to pierwszy tak duży "transfer" i początek zmian w naszych strukturach - podsumował zatrudnienie nowego trenera Dyrektor Akademii Ernest Waś.

Więcej o: