Liga Mistrzów. Wąskie grono potencjalnych rywali Legii w II rundzie

Około godziny 12 mistrzowie Polski poznają rywala w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. UEFA dokonała już podziału drużyn na grupy. Jak było już wiadomo, legioniści są w gronie zespołów rozstawionych. Mogą zagrać między innymi z mistrzami Islandii, Łotwy lub Estonii. Relacja na żywo z losowania w Sport.pl.
W poniedziałek w godzinach popołudniowych Legia wyruszy na obóz, podczas którego pełną parą ruszą jej przygotowania do nowego sezonu oraz między innymi walki o Ligę Mistrzów. Tuż przed wylotem do Austrii zawodnicy Jana Urbana poznają rywala w II rundzie, z którym pierwsze spotkanie zagrają 16 lub 17 lipca. Oto drużyny, na które mogą trafić legioniści:

Fimleikafélag Hafnarfjardar (Islandia)
New Saints FC (Walia)
Sligo Rovers FC (Irlandia)
Cliftonville FC (Irlandia Północna)
Daugava Daugavpils (Łotwa)
JK Nomme Kalju (Estonia).

W przypadku awansu do kolejnej rundy mistrzowie Polski nadal będą w gronie drużyn rozstawionych. Dopiero w IV - decydującej o tym, czy zagrają w fazie grupowej rozgrywek - stracą ten przywilej.

Odpadnięcie z rozgrywek już na tym etapie będzie oznaczało dla legionistów definitywne pożegnanie się z europejskimi pucharami. Gdy zespół Jana Urbana awansuje do III rundy i wtedy zostanie wyeliminowany, to pozostanie mu jeszcze walka o awans do fazy grupowej Ligi Europy (decydująca runda). W przypadku porażki w IV rundzie el. LM udział w Lidze Europy będzie miał zagwarantowany.