Legia Warszawa. "Transfer Pinto to wielkie wydarzenie"

- To zdecydowanie ofensywnie nastawiony zawodnik. Fantastyczna lewa noga, umie nią świetnie wykonywać stałe fragmenty. Bez dwóch zdań jest to wielkie wzmocnienie Legii - mówi o Helio Pinto Jerzy Engel jr.
Legia Extra - zamów przygotowany przez Warszawa.sport.pl newsletter o najlepszej polskiej drużynie

21 czerwca Legia podpisała z Helio Pinto dwuletni kontrakt. W ciągu ostatnich ośmiu lat pomocnik aż pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Cypru. Ma na koncie występy w młodzieżowej reprezentacji Portugalii i czternaście spotkań w Lidze Mistrzów. Za kilka miesięcy chce do niej wrócić. Z Legią. Jego silną stroną są stałe fragmenty gry. Potrafi groźnie uderzyć na bramkę i dokładnie dograć piłkę kolegom.

"Sprowadzenie do Warszawy Helio Pinto ma potencjał, by stać się największym transferem do naszej ligi ostatnich lat. Portugalczyk nie ma aż tak medialnego nazwiska jak Danijel Ljuboja, ale piłkarsko może okazać się nawet większym wzmocnieniem niż Serb" - uważa Przegląd Sportowy.

Na jego grę patrzyło się z ogromną przyjemnością. Był jednym z architektów tytułu mistrzowskiego Apollonu. Wówczas ustawiany był raczej jako typowa "dziesiątka", ale później w APOEL-u zaczął występować nieco cofnięty, na pozycji "osiem". Ten transfer to wielkie wydarzenie dla naszej ligi - uważa Jerzy Engel. W podobnym tonie wypowiada się jego syn. - Fantastyczna lewa noga, umie nią świetnie wykonywać stałe fragmenty. Bez dwóch zdań jest to wielkie wzmocnienie Legii.

Engel junior podkreśla przede wszystkim charakter Portugalczyka, którego nazywa "stuprocentowym profesjonalistą". - Będzie kapitalnym przykładem dla legijnej młodzieży, w tej roli spełni się na pewno lepiej niż Ljuboja - uśmiecha się. - Ma mentalność zwycięzcy, za każdym razem chce udowodnić, że jest najlepszy, chce się sprawdzać, rywalizować. Szybko stanie się ważną postacią w szatni, jestem tego pewien. Nie w głowie mu imprezy, wyjścia, nocne życie - dodaje.