"RUMIANY! CO ON TAM WYPRAWIA" oraz "ale urwał #Kosecki", czyli Twitter o męczarniach Legii

Od 0:1 po fatalnej pierwszej połowie do 3:1 po zrywie w drugiej - Legia wygrała w Wrexham z New Saints w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, ale momentami było nerwowo. Twitter pulsował mniej lub bardziej emocjonalnymi wpisami.
Rusz się! Tłusty czwartek i Marcin Gortat Camp. Zaplanuj aktywnie tydzień w Warszawie

W trakcie meczu śledziliśmy, co piszą na Twitterze internauci - głównie dziennikarze zajmujący się Legią. Zanotowaliśmy to chronologicznie - od pierwszych minut, do końca spotkania:

Legia Warszawa @LegiaWarszawa: Zaczynamy!

Ariel Borysiuk @ArielBorys4: Ale drwale z Walii. Legia cała nie wróci raczej do Warszawy.

Małgorzata Chłopaś @_turi: Phil Baker, ładna poprzeczka. #Legia

Jakub Dybalski @kubadybalski: Gol dla The New Saints. Obrońcy w polu karnym cofali nogi, a piłka wpadła do siatki...

Tomasz Zieliński @TomekZiel: Hie hie hie, jak by to powiedział Jacek Gmoch.

Mateusz Borek @BorekMati: Wawrzyniak i Kuciak - zrozumienie na poziomie 2. ligi walijskiej. WTF

Legia Warszawa @LegiaWarszawa: Świetny początek meczu w wykonaniu TNS. Bramka na 1:0 po stałym fragmencie gry.

Krzysztof Girgiel @kgirgiel: #Legia traci gola, a strzelił go niejaki Ryan Fraughan. Piłkarz ów okazał się parę lat temu za słaby na Stockport (VI liga w Anglii).

Adam Godlewski @AdamGodlewski: To tylko złe miłego początki czy legioniści boją się tych półamatorów? Dawno nie widziałem takiego frajerstwa. Nawet w meczu Wisły z Levadią.

Michał Białoński @MiBiBialonski: 17. min - Kuba Kosecki przegrywa walkę o pozycję i się przewraca. W PL w 90 proc. gwizdek przerywa grę. W Europie nie. Kuba musi walczyć.

Piotr Kamieniecki @PKamieniecki: Takiego Kuciaka widziałem 1. i 2. dnia na zgrupowaniu. Potem się rozegrał i było świetnie. Dziś obchodzi święto Pawełka-Przyrosia i Cabaja.

Piotr Kamieniecki @PKamieniecki: A ci, którzy śmieją się już z Legii - niech poczekają do końca meczu, a nawet dwumeczu.

Małgorzata Chłopaś @_turi: przez lata się niczego nie nauczyłam:) jak zawsze radosne podniecenie przed startem rundy i kwadrans później niezdrowo skaczące ciśnienie.

Tomasz Cwiakala @cwiakala: Czy Kosecki zaliczy udane zagranie w pucharach do 2022/23?

Tomasz Zieliński @TomekZiel: RUMIANY! CO ON TAM WYPRAWIA! #hiehiehie

Przemysław Bator @przemekbator: "Grajcie na Wawrzyniaka, on jest cienki!"

Tomasz Zieliński @TomekZiel: Trzeba wpuścić napastnika. Aaa, zapomniałem, Sagan i Wlado to jedyni w kadrze #politykatransferowa

Rafał Stec @RafalStec: Ten Walijczyk, który przedryblował na wylot całą defensywę Legii, być może całe życie takiej akcji nie miał. Aż trafił na mistrza Polski.

Małgorzata Chłopaś @_turi: dawać Gola za Pinto i Kuchara za Koseckiego.

Legia.Net @LegiaNet: Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie TNS, choć mogli prowadzić 3:0. Legia grała dramatycznie słabo.

Kartofliska.pl @kartofliska: Po kapitalnym meczu Ursus wygrał dzisiaj w Pucharze Polski z Pogonią Siedlce 1:0 :P

Paweł Wilkowicz @wilkowicz: Reklama Ulgiksu w przerwie meczu Legii trafiona w punkt. Teraz coś na erekcję: z podpowiedzią, że Kuciak lepiej prezentuje się w pionie.

Małgorzata Chłopaś @_turi: pisałam: DAWAĆ KUCHARCZYKA:)

Michał Białoński @MiBiBialonski: Brawo dla Kucharczyka! Również za to, jak utrzymał linię spalonego. Połowa polskich napastników na jego miejscu spaliłaby akcję.

Hirek @HirekWrona: żona zaczęła mecz oglądać i z miejsca wyrównanie!

Adam Godlewski @AdamGodlewski: będzie można odpuścić. Co nie zmieni faktu, że odporność na presję wynosi 0

Ryan Hubbard @Ryan_Hubbard: Saganowski's header from a long throw sneaks in!!! This is MUCH better from Legia!!!!

Adam Godlewski @AdamGodlewski: Gdzie są letnie transfery Legii? Niechciany Kucharczyk i niebędący pierwszym wyborem Furman robią grę. Czyżby znów zrobiono zaciąg truskawkowy?

adam malecki @TROJKAdaMalecki: Koseckiego widzę z tymi podaniami głównie w Atletico Madryt.

Małgorzata Chłopaś @_turi: ale urwał! #Kosecki

robert błoński @robert_blonski: Ależ kapitalne podanie Furmana.

Dominika Baran @DomaBaran: Gol golem, ale ten przerzut Furmana - miodzio. Jako jedyny dostrzegł machającego Kosę.

Adam Godlewski @AdamGodlewski: Swoją drogą nie mogę pojąć, co zadecydowało, że Pinto wybiegł na mecz w wyjściowej 11, a Furman usiadł na ławce. Panie Urban - co?!

Przemysław Bator @przemekbator: Legia słabiutka, ale czasami nie warto za wcześnie pisać o kolejnej megakompromitacji. Gra mizerna, wynik normalny.

Małgorzata Chłopaś @_turi: Legia spełniła obowiązek. Brawo, Kuchy, walcz o swoje. #TNS #Legia

Rafał Stec @RafalStec: Przepchnęła Walijczyków Legia, ale upewniłem się, że polskie kluby powinny budować szczyt formy na półwstępne prekwalifikacje do eliminacji.

Kto był najlepszym piłkarzem Legii w Walii?