Prasa po wygranej Legii z The New Saints: Walijczycy dali Legii nauczkę

"Męczarnie Legii w Walii", "Kucharczyk wyszarpał zwycięstwo" - tak prasa opisuje wyjazdowe zwycięstwo Legii z mistrzem Walii The New Saints w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. We Wrexham mistrzowie Polski wygrali 3:1. Rewanż 24 lipca w Warszawie.
Rusz się! Tłusty czwartek i Marcin Gortat Camp. Zaplanuj aktywnie tydzień w Warszawie

"Przegląd Sportowy": Walijczycy dali Legii nauczkę

W pierwszej połowie nie było do śmiechu. Legioniści grali dramatycznie źle, przegrywali, nikt nie wiedział, o co chodzi. Na szczęście Jan Urban umiał zareagować, zostawił w szatni Miroslava Radovicia i Helio Pinto, a ich zastępcy, Michał Kucharczyk i Dominik Furman, poprowadzili zespół do wygranej. Do optymalnej formy jeszcze brakuje, a ten wczorajszy mecz niech będzie nauczką. Tym razem skończyło się dobrze, ale następnym może być inaczej - relacjonuje "Przegląd Sportowy".

"Fakt": Męczarnie Legii w Walii

Legia wygrała, ale widać było, że piłkarze są jeszcze bardzo daleko od najlepszej formy. Aby marzyć o awansie do europejskiej elity, trzeba grać zdecydowanie lepiej. Już jutro mistrzowie Polski poznają potencjalnych rywali w kolejnej rundzie. Na tym etapie rozgrywek będą jeszcze rozstawieni - pisze "Fakt".

"Super Express": Kucharczyk wyszarpał zwycięstwo

Jeszcze miesiąc temu był wyszydzany przez własnych kibiców, którzy wymuszali na nim odejście z klubu. Teraz niemal w pojedynkę rozstrzygnął losy rywalizacji z mistrzami Walii. Michał Kucharczyk (22 l.) w pierwszym meczu przeciwko The New Saints był najlepszym piłkarzem na boisku, a Legia dzięki niemu wygrała 3:1 i jest już jedną nogą w 3. rundzie kwalifikacji - relacjonuje "Super Express". Jednak trenera Jana Urbana (51 l.) czeka jeszcze mnóstwo pracy, bo z taką grą jak w pierwszej połowie wczorajszego meczu Legia nie ma nawet prawa marzyć o grze w elitarnej Lidze Mistrzów.

"Rzeczpospolita": Męczarnie Legii z happy endem

Legia wygrała 3:1 po meczu mającym dwie różne połowy i mówiącym jeszcze niewiele o możliwościach drużyny w nowym sezonie - zauważa "Rzeczpospolita". Fakt, że linia obrony grała w nowym zestawieniu, popełniała zbyt dużo błędów, a niepewność defensorów udzielała się nawet pewnemu zwykle bramkarzowi. Ale też to jest prawie ta sama Legia, co w poprzednim sezonie. Jedynym nowym zawodnikiem, przebywającym na boisku przez 90 minut, był środkowy obrońca Dossa Junior. Podczas turnieju Deyny grał lepiej.

"Gazeta Wyborcza": Dwie twarze Legii

Przez 46 minut środowego spotkania Legia dała powody, by wątpić, czy zapowiedzi awansu do rundy grupowej europejskich pucharów nie są przypadkiem bujaniem w obłokach. Potem zrobiła to, czego od niej oczekiwano, i właściwie rozstrzygnęła losy dwumeczu. W piątek podczas losowania w Nyonie pozna kolejnego rywala w eliminacjach Ligi Mistrzów w kluczowej tej jesieni trzeciej rundzie eliminacji. Ktokolwiek nim będzie - a warszawiacy mogą trafić np. na któregoś z mistrzów krajów skandynawskich (przed rokiem z pucharów wyeliminował ich Rosenborg) - o awansie może marzyć tylko Legia w formie z drugiej połowy - czytamy w "Gazecie".

Kto był najlepszym piłkarzem Legii w Walii?