Sport.pl

Przedsezonowa symulacja specjalistów. Legia mistrzem, "Sagan? królem strzelców

Firma Betegy, specjalizująca się w prognozowaniu wyników sportowych, przygotowała symulację tego, co czeka nas w nadchodzącym sezonem T-Mobile Ekstraklasy. Jej zdaniem Legia Warszawa powinna obronić tytuł mistrza Polski, a z 14 golami królem strzelców zostanie Marek Saganowski.
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w weekend

Firma Betegy stworzyła unikalny, zaawansowany technicznie algorytm służący do prognozowania wyników spotkań. Działa on w oparciu o dane statystyczne wyników meczów piłkarskich w ponad dwudziestu ligach piłkarskich, od najbardziej znanych europejskich, po te bardzo egzotyczne, jak liga koreańska czy japońska. W niedawnym Pucharze Konfederacji analitycy z Betegy trafnie wytypowali wyniki 14 z 16 meczów.

Wykorzystując algorytm (szczegóły sprawdzisz tutaj), przygotowała prognozę przedsezonową nie na pojedynczy mecz, a dla całych rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. Wynika z niej, że mistrzem Polski powinna zostać Legia Warszawa, wyprzedzając Lech Poznań oraz Śląsk Wrocław. Z przygotowanej infografiki dowiadujemy się, że pozostałe kluby mają od faworyta co najmniej trzykrotnie mniejsze szanse na tytuł. Prawdopodobieństwa spadku najbardziej powinny się obawiać Podbeskidzie Bielsko - Biała oraz Zawisza Bydgoszcz.

Na podium wyścigu o tytuł króla strzelców oprócz zwycięzcy - Marka Saganowskiego (14 goli), powinni się znaleźć Bartosz Ślusarski z 12 oraz drugi legionista - Jakub Kosecki z 11 golami.

Czy prognoza się sprawdzi? Dyskutuj na Facebooku Warszawa.sport.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Przedsezonowa symulacja specjalistów. Legia mistrzem, "Sagan? królem strzelców
Zaloguj się
 • tableslaw007

  Oceniono 16 razy 8

  Zdecydowanie Marek Saganowski jest najlepszym zawodnikiem w Polsce.Jego zaangażowanie w grę, w zespół i w trening plasuje Go na pierwszym miejscu.Woda sodowa Saganowi nie grozi więc można Go chwalić bez żadnych oporów.

 • ezo-mir

  Oceniono 5 razy 3

  Na wlasnej stronie chwala sie dokladnoscia swoich przewidywan wynikow:
  Premier League: 50% rozstrzygniec (88% dla rekomendowanych "pewniakow"), 11% dokladnych wynikow
  Bundesliga: 48% rozstrzygniec (73% dla rekomendowanych "pewniakow"), 11% dokladnych wynikow
  Mistrzostwa Swiata (zapewne ostatnie): odpowiednio 55% (0% - pewnie nic nie rekomendowali) i 17%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX