Prasa po imponującym ligowym starcie Legii: "Dzieci Urbana pokazały klasę"

PRZEGLĄD PRASY. "Mistrzowski start", "19-latek rzucił Widzew na kolana", "Dzieci Urbana pokazały klasę" - poniedziałkowa prasa chwali Legię za styl i wysoki wynik w pierwszym meczu sezonu ligowego.
Rusz się. Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywny tydzień w Warszawie

Legioniści rozbili w sobotę na inaugurację ligi Widzew 5:1. Dwie bramki strzelił Michał Kucharczyk, po jednej dołożyli Miroslav Radović, Jakub Rzeźniczak i Patryk Mikita.

"Przegląd Sportowy": Dzieci Urbana pokazały klasę

Młode wilki z drużyny mistrza Polski pokazały pazurki, a Jan Urban wie, że może na nich liczyć w każdej chwili. Sobotni mecz pokazał, że opowieści o szerokiej i wyrównanej kadrze znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Na grę dzieciaków Urbana patrzyło się z przyjemnością (średnia wieku wyjściowej jedenastki wynosiła 25 lat). Wprawdzie Mikita przyćmił drugiego debiutanta, Mateusza Cichockiego, ale jego też trzeba ocenić przyzwoicie - chwali młodych legionistów "Przegląd Sportowy".

"Super Express": 19-latek rzucił Widzew na kolana

Mecz Legii z Widzewem pokazał, dlaczego warszawianie są znów faworytem numer 1 w walce o mistrzostwo Polski, a łodzianie to główny kandydat do spadku. Gospodarze zagrali w rezerwowym składzie, ale i tak strzelali do gości jak do kaczek (5:1). Bohaterem był rewelacyjny 19-latek Patryk Mikita, który najpierw zaliczył dwie kapitalne asysty, a potem sam trafił do siatki - pisze "Super Express".

"Polska the Times": Mistrzowski garnitur Urbana

Jan Urban ma w kadrze 29 piłkarzy, a to jeszcze nie koniec. - Przydałby się nam jeszcze obrońca i napastnik - mówi 51-letni trener, który w sobotę sprawdził kilku teoretycznych zmienników. Ale po wygranej 5:1 wygląda na to, że jakiego garnituru nie skroi, to i tak nie będzie drżał ze strachu. Bo tak naprawdę, to trudno powiedzieć, jak wygląda podstawowy skład Legii. Świetnie grającego wiosną Bartosza Bereszyńskiego zastąpił na prawej obronie Jakub Rzeźniczak i... strzelił gola. W kadrze zabrakło też Jakuba Wawrzyniaka, ale co z tego? Tomasz Brzyski zaliczył dwie asysty - pisze "Polska the Times".

"Fakt": Udane debiuty młodzieży

Dla Legii mecz z Widzewem miał być spacerkiem. I był (5:1). Duża w tym zasługa dwóch młodych piłkarzy, którzy w sobotę zadebiutowali w drużynie Jana Urbana: Patryka Mikity i Mateusza Cichockiego. Pierwszy z nich spotkanie z łódzkim klubem może zaliczyć do bardzo udanych. Gol i dwie asysty, to - jak na debiut - bardzo dobre osiągnięcie - podsumowuje "Fakt".

"Rzeczpospolita": Mistrzowski start

Marek Saganowski, Ivica Vrdoljak, Dossa Junior, Jakub Kosecki, Władimir Dwaliszwili, Łukasz Broź - to nie są bohaterowie sobotniego meczu Legii, ale skład ławki rezerwowych. Reprezentanci Polski Jakub Wawrzyniak i Daniel Łukasik nie zmieścili się nawet w meczowej kadrze. Jan Urban w porównaniu z meczem z New Saints o Ligę Mistrzów zmienił siedmiu zawodników podstawowego składu. Legia doczekała się kadry, która daje komfort. Kontuzje i kartki nie będą w tym sezonie problemem, Urban ma kłopot bogactwa - pisze "Rzeczpospolita".