Marcin Adamski: Nie można opierać gry Legii na Vrdoljaku. On się do tego nie nadaje

- Nie można opierać gry Legii na Ivicy Vrdoljaku. On się do tego po prostu nie nadaje w kontekście wyższych celów. Tu potrzeba kogoś o dużo większych umiejętnościach - mówi w rozmowie z 2x45.com.pl Marcin Adamski.
Rusz się. Zaplanuj aktywny weekend w Warszawie: parkur, biegi, rugby, siatkówka plażowa

Legia przed sezonem pozyskała m.in. Helio Pinto, Dossę Juniora i Henrika Ojamę. - Jeśli taki zawodnik jak Pinto nie występuje w pierwszym składzie Legii, to już naprawdę nie wiem, o co chodzi - dziwi się Adamski. - Narzeka się na jego słabą formę, ale moim zdaniem mamy do czynienia z nieumiejętnym wykorzystywaniem potencjału Portugalczyka - mówi w rozmowie z 2x45.com.pl.

Adamski tłumaczy, że to Legia powinna przystosować się do gry Pinto, a nie na odwrót. Jego zdaniem 29-letni pomocnik powinien grać za dwoma napastnikami, czyli Markiem Saganowskim i Władimirem Dwaliszwilim.

Były zawodnik m.in. ŁKS-u i Rapidu Bukareszt krytykuje też ustawienie Legii w środku pola. - Nie można opierać gry Legii na Ivicy Vrdoljaku. On się do tego po prostu nie nadaje w kontekście wyższych celów. Tu potrzeba kogoś o dużo większych umiejętnościach - przyznaje Adamski. - Dominik Furman również pokazał, że określanie go wielkim odkryciem jest przedwczesne - dodaje.

Więcej o: