Sport.pl

Kolejny Brazylijczyk z Fluminense ma trafić do Legii

Petereson, czyli 20-letni napastnik Flumiense Rio de Janeiro, ma być drugim po Raphaelu Augusto zawodnikiem brazylijskiego klubu, który trafi do Legii
Rusz się! Sprawdź, jakie wydarzenia sportowe czekają na Ciebie w weekend

O tym, że Peterson ma trafić do Legii na roczne wypożyczenie, poinformował na swoim Twitterze Wilson Pimentel - dziennikarz brazylijskiego radia Tupi. Jeśli te informacje się potwierdzą, to 20-letni napastnik dołączy do Raphaela Augusto, który pod koniec czerwca również został wypożyczony z Fluminense do Legii.

Urban nie ukrywał wtedy, że Augusto trafił na Łazienkowską trochę z przypadku. - Dostaliśmy go w ramach umowy, ale nie tak wyobrażam sobie współpracę z Fluminense. Dostaliśmy zawodnika, którego nie znam. Myślałem, że przedstawiamy im listę pięciu piłkarzy, których oglądaliśmy i którzy przydadzą się w Legii. A oni wtedy nam wypożyczają jednego-dwóch, a nie dają, kogo chcą - dziwił się trener.

Z Petersonem na pewno jest inaczej. Urban mógł obserwować jego poczynania na początku lipca w czasie turnieju Deyna Cup. Brazylijczyk w pierwszym meczu strzelił gola Austrii Wiedeń i zapewnił Fluminense awans do finału, gdzie Brazylijczycy przegrali z Legią 0:2. Przeciwko ekipie Urbana Peterson zagrał 45 minut.

Więcej o:
Komentarze (6)
Kolejny Brazylijczyk z Fluminense ma trafić do Legii
Zaloguj się
 • krk01

  Oceniono 19 razy 9

  tak samo dobry jak ten pierwszy???

 • mk.sk

  Oceniono 8 razy 6

  A my chwaliliśmy tego zawodnika na blogu już przy okazji Deyna Cup, wymieniając go wśród piłkarzy, na których Legia powinna zwrócić uwagę :) Na towarzyskim turnieju był jakby nieco leniwy, ale kiedy już dostawał piłkę, potrafił zaimponować albo ciekawym dryblingiem, albo świetnym, niekonwencjonalnym podaniem. No i strzelił jedyną bramkę dla Brazylijczyków w turnieju, choć ta była bardziej zasługą bramkarza Austrii Wiedeń.

  Więcej o piłkarzach Fluminense, którzy nas zainteresowali - w tym o Petersonie - w naszym wpisie sprzed niemal miesiąca:

  wefollow.blox.pl/2013/07/Wnioski-po-Deyna-Cup-cz-2-Fluminense.html

 • tomaszjaszczuk

  Oceniono 6 razy -6

  Dobrze, przyda się konkurencja dla Saganowskiego i Wladiszwiliego. O trenerze Janie Urbanie i jego "trenerskich" grzechach czytajcie tu tjaszczuk.blogspot.com/2013/08/czy-jan-urban-jest-gotowy-na-lige.html Zapraszam do lektury.

 • mmarcus3x3

  Oceniono 14 razy -14

  zapraszam na blog piłkarski
  loveekstra.blox.pl/html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX