Jan Urban: W Chorzowie będą zmiany w składzie

- Rotacje będą, ponieważ niektórzy mają drobne urazy po spotkaniu z Molde. Jeżeli mogę postawić na innych, to nie powinniśmy ryzykować kolejnych kontuzji. Byłoby to nierozsądne - powiedział przed meczem z Ruchem trener Legii Jan Urban.
Rusz się! Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywnie weekend w Warszawie

W sobotę o 20.30 Legia zagra w Chorzowie z Ruchem. Transmisja w Canal+ Family, relacja na warszawa.sport.pl. Mistrzowie Polski dotychczas wygrali trzy mecze w ekstraklasie. W środę po remisie 0:0 z Molde awansowali do rundy play-off Ligi Mistrzów.

- Mam nadzieję, że w meczach ligowych nadal będziemy prezentowali się tak, jak w poprzednich potyczkach. Chcę, aby zawodnicy, którzy grali mniej o europejskie puchary wymuszali na mnie zmiany personalne i spojrzenie na nich przyjaznym okiem. Przecież Kuba Wawrzyniak, Michał Żyro i Heniek Ojamaa wykorzystali swoją szansę i wystąpili przeciwko Molde. Brak danego zawodnika w kadrze na mecz pucharowy nie oznacza, że wystąpi w ekstraklasie - powiedział Urban.

- Rotacje będą, ponieważ niektórzy mają drobne urazy po spotkaniu z Molde. Jeżeli mogę postawić na innych, to nie powinniśmy ryzykować kolejnych kontuzji. Byłoby to nierozsądne. Nie chcę jednak zdradzać konkretów, ponieważ wówczas powiedziałbym, kto nie pojedzie do Chorzowa. Oczywiście kontuzje są drobne i "na siłę" ci zawodnicy byliby w stanie wystąpić. Z drugiej strony po pogłębieniu takiego mikrourazu przerwa może trwać nawet do trzech tygodni, dlatego ryzyko na tym etapie rozgrywek nie ma sensu - dodał 51-letni trener Legii.

- Niebiescy mają doświadczoną drugą linię z Surmą, Malinowskim i Janoszką. Wspierani młodym Babiarzem i Starzyńskim. Same wyniki są gorsze od gry chorzowian. W ostatnim spotkaniu z Cracovią nasz najbliższy rywal zasłużył na więcej - zakończył Urban.

Więcej o Legii na Facebooku warszawa.sport.pl

Jakim wynikiem zakończy się mecz Ruch - Legia?