Sport.pl

Ekstraklasa SA wystosowała pismo do UEFA w sprawie zamknięcia Żylety

Ekstraklasa SA w środę wystosowała pismo do UEFA w sprawie zamknięcia trybuny północnej na Pepsi Arenie. Spółka zarządzająca rozgrywkami T-Mobile Ekstraklasy zaapelowała, aby mecz czwartej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów ze Steauą Bukareszt mógł zobaczyć komplet publiczności na Pepsi Arenie.
Rusz się. Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywny weekend w Warszawie

UEFA zdecydowała, że na mecz ze Steauą zamknięta będzie "Żyleta". Powodem tej decyzji była flaga wisząca na wyjazdowym meczu z The New Saints z napisem "Wild Boys". Zdaniem europejskiej federacji litera "s" w słowie "Boys" jest stylizowana na faszystowski znak.

- Flagi, które wisiały na meczu z TNS, widział wcześniej delegat i on powiedział, że są w porządku. Poza tym te flagi od kilkunastu lat wiszą na naszym stadionie i tym bardziej budzi to nasze zdziwienie. W rozmowach z delegatami nikt nie miał do nas takich zastrzeżeń - dziwił się kilka dni temu Bogusław Leśnodorski.

Prezes Legii zapowiedział złożenie do końca tygodnia odwołania, które powinno zostać rozpatrzone na początku przyszłego. Do walki o to, aby na rewanżowe spotkanie ze Steauą otwarte były wszystkie trybuny na Pepsi Arenie, włączyła się Ekstraklasa SA - informuje serwis Legia.com.

W środę spółka zarządzająca naszą ekstraklasą wystosowała oficjalne pismo do UEFA z prośbą o uwzględnienie jej stanowiska w momencie rozpatrywania odwołania. Czytamy w nim między innymi:

Jako organizator rozgrywek w Polsce uważamy, że decyzje o ograniczaniu liczby publiczności powinny być stosowane w ostateczności, jedynie w przypadku najcięższych przewinień dyscyplinarnych. Nieodpowiedzialne zachowanie pojedynczych osób nie powinno pozbawiać wielu tysięcy osób możliwości oglądania najważniejszego meczu w sezonie. Dodatkowo pozbawienie klubu atutu, jakim jest doping swoich fanów w takim meczu, jest także naruszeniem zasad sportowej rywalizacji.

Pod pismem podpisali się Prezes Zarządu Ekstraklasy SA Bogusław Biszof i Wiceprezes Zarządu Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

Mecz ze Steauą na Pepsi Arenie zaplanowano na 27 sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (25)
Ekstraklasa SA wystosowała pismo do UEFA w sprawie zamknięcia Żylety
Zaloguj się
 • qznia

  Oceniono 61 razy 17

  Biszof i Amunicki gdzie byliście kiedy Ireneusz Król przez cały rok okradał piłkarz Polonii?
  A teraz bronicie klubu którego kibice są problemem polskiej piłki, kibiców którzy zdemolowali Wilno, zdemolowali dwukrotnie swoje miasto, kibiców który niszczą wieńce składane na grobach powstańczych przez inne kluby.
  Wiedziałem że ta cała ektaklasa SA jest sitwą, ale miałem złudzenia źe granice tej sitwy nie sięgajà poza Polskę.

  Mam nadzieję że kibice innych drużyn zobaczą kto jest pupilkiem ekstraklasy SA.

 • sympat2

  Oceniono 19 razy 13

  W uzasadnieniu pisma Ekstraklasa SA koniecznie musi dołączyc przykład zachowania kibiców Legii na meczu POLONIA - KS Łomianki

 • magreba

  Oceniono 17 razy 11

  ZAMKNĄĆ STADION LEGII< A NIE TYLKO ŻYLETĘ.. UDERZENIE PO KASIE UZMYSŁOWI PREZESOWI SA A MOŻE TEŻ UDZIAŁOWCOM SPÓŁKI _(TVN?), ZE NAJLEPSZYM SPOSOBEM NA ZAPEWNIENIE SPOKOJU NA MECZACH PRZEZ ORGANIZATORA *A WIĘC SAMĄ LEGIĘ) JEST PERSPEKTYWA UTRATY PROFITÓW. JUŻ TERAZ NALEŻAŁOBY PODJĄĆ MEDIALNY BOJKOT LEGII ZE WZGLĘDU NA JEJ CHAMSKICH KIBOLI, BRAK JAKIEJKOLWIEK REAKCJI KIEROWNICTWA KLUBU NA PROCEDER KIBOLI. ŻĄDAĆ NALEŻY TEŻ OD PZPN TAKICH DZIAŁAŃ, ABY LEGIA KARANA BYŁA NIE TYLKO ZAMKNIĘCIEM TRYBUN, ALE PRZEDE WSZYSTKIM UTRATĄ PUNKTÓW. TO SKANDAL, ŻE ZASŁUŻONY KLUB WARSZAWSKI POLONIA ZOSTAJE ZDEGRADOWANY DO IV LIGII, ZAŚ LEGIA MAJĄCA GŁĘBOKIE ZAKORZENIENIE W BYŁYCH STRUKTURACH MINIONEGO SYSTEMU MA SIĘ ŚWIETNIE. OSTATNIE WYDARZENIA DECYDUJĄ O TYM< IŻ PRZESTAJĘ BYĆ KIBICEM LEGII I WZYWAM INNYCH DO PODJĘCIA TAKIEJ DEKLARACJI> DOŚĆ CHAMSTWA NA STADIONACH. DOŚĆ KIBICOWANIA LEGII W LM i LIDZE EUROPEJSKIEJ.

 • tom.my

  Oceniono 9 razy 5

  Haha, piękny gest nie ma co. Rozumiem, że to nowa świecka tradycja stosowana również w przypadku pozostałych klubów mających zaszczyt grać w naszej "Ekstra" lidze.

 • alquoz

  Oceniono 19 razy 5

  proponuje by w trybie pilnym ekstraklasa sa doslala jako zalacznik do tego zalosnego skamlacego pisemka video z burdy jaka zyleciarze legii sporkurowali w lomiankach.. zaloze sie ze uefaa posadzi to bydlo w lozy honorowej i da po lizaku..
  scierowojady legijne na pole i tam kopac rowy a nie ogladac mecze..

  ye...ne pisiory i radiomaryjce jak oceniacie to tlustokarkie bydlo.

 • wukaesik1947

  Oceniono 10 razy 4

  Jakaś żenada. Co ma ekstraklasa do kar nałożonych przez UEFA za mecze w LM? No ale tak, przecież chodzi o 7egła, której dali mistrza. To teraz trzeba dalej wspierać. Myślałem, że komuna skończyła się ponad 20 lat temu ale srogo się myliłem. W PZPN, Ekstraklasa SA i przede wszystkim tym komunistycznym klubie trwa w najlepsze.

 • jan.wybicki

  Oceniono 3 razy 1

  obrazy podobno mówią więcej niż słowa
  www.youtube.com/watch?v=ddNF1mT0LWU

 • dumabolszewika

  Oceniono 2 razy 0

  a niech zamknom nam żyletę zobaczycie na co nas stać na rodzinnym

 • leseser

  Oceniono 2 razy -2

  Zamknąć ! ! ! Dowalić karę ! ! ! I Wykluczyć z wszystkich rozgrywek ! ! !

  Słabe to?? no cóż tak bywa :)

  (Załamany BYŁY kibic UPADŁEJ Legi)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX