Jan Urban: Steaua ma zdecydowanie więcej atutów niż mankamentów

- Nasz rywal dobrze czuje się w grze ofensywnej, lubi stosować pressing. Poza tym zawodnicy są zaawansowani pod względem technicznym. Może brakować im centymetrów przy stałych fragmentach gry, co powinno być naszym atutem - powiedział przed meczem ze Steauą trener Legii Jan Urban.
Rusz się! Wybierz coś dla siebie i zaplanuj aktywnie tydzień w Warszawie

W środę o 20.45 Legia zagra pierwszy mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów ze Steauą w Bukareszcie. - Obserwowaliśmy Steauę oraz jej zawodników w kilku spotkaniach ligowych jak i w reprezentacji. Piłkarze tego klubu stanowią trzon drużyny narodowej Rumunii. Znamy atuty ekipy z Bukaresztu i jest ich zdecydowanie więcej niż mankamentów, ale na tym etapie rozgrywek nie ma słabeuszy. Przecież oni byli rozstawieni podczas losowania, dlatego będą faworytem zbliżającego się dwumeczu - powiedział Urban.

Gdzie tkwią największe atuty Steauy? - Przede wszystkim w zespole. Nie brakuje również indywidualności, a największą jest obrońca Vlad Chiriche. Tottenham dawał za niego osiem milionów euro, a zespół z Rumunii odrzucił tę ofertę. Być może temat powróci po zakończeniu eliminacji Ligi Mistrzów. Nasz rywal dobrze czuje się w grze ofensywnej, lubi stosować pressing. Poza tym zawodnicy są zaawansowani pod względem technicznym. Może brakować im centymetrów przy stałych fragmentach gry, co powinno być naszym atutem - dodał trener Legii.

Urban zapewnił, że jego drużyna nie czuje dodatkowej presji. - Mam nadzieję, że to się nie zmieni. Przed nami historyczna szansa, ponieważ polskie drużyny od wielu lat czekają na awans do Ligi Mistrzów. Po zmianach w regulaminach nasze zespoły mają łatwiej, ale i tak na ostatnim etapie kwalifikacji mierzymy się z mocnymi przeciwnikami. Życzę sobie, aby drużyna zagrała na miarę możliwości. Jeżeli to okaże się niewystarczające na Steauę, to powiemy trudno i skupimy się na Lidze Europy oraz na Ekstraklasie - powiedział 51-letni szkoleniowiec.

- Chcemy przywieźć wynik, który pozwoli nam realnie marzyć o awansie do fazy grupowej. Kluczem do sukcesu będzie strzelenie gola na wyjeździe. Jest to bardzo ważne w rywalizacji pucharowej - zakończył Urban.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Czy Legia pokona Steauę i awansuje do fazy grupowej Ligi Mistrzów?