Andrzej Iwan: Żyleta daje ogromne wsparcie piłkarzom

PRZEGLĄD PRASY. Do tej pory Legia nie zagrała w pucharach ani jednego dobrego meczu, co... cieszy - pisze dla ?Faktu? były reprezentant Polski i ekspert stacji Orange Sport Andrzej Iwan. W środę legioniści zagrają pierwszy mecz IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów przeciwko Steaule Bukareszt. Relacja na Warszawa Sport.pl od godziny 20.45.
Legia Extra - najciekawsze materiały o najlepszej polskiej drużynie dostaniesz mailem

Stawką dwumeczu jest awans do fazy grupowej rozgrywek. Do tej pory na swojej drodze do Champions League mistrzowie Polski wyeliminowali walijskie New Saints FC i norweskie Molde. W żadnym meczu nie zachwycili, co według Iwana może być dobrą prognozą przed potyczkami ze Steauą.

- Do tej pory Legia nie zagrała w pucharach ani jednego dobrego meczu, co... cieszy. Coś mi podpowiada, że to może być to spotkanie, w którym zawodnicy Jana Urbana zademonstrują najwyższą formę i wywalczą ten upragniony awans do Ligi Mistrzów - czytamy w "Fakcie".

Najprawdopodobniej kluczowym meczem, będzie rewanż przy Łazienkowskiej. W ubiegłym tygodni UEFA zdecydowała, że na mecz ze Steauą zamknięta będzie "Żyleta", trybuna na której zasiadają najzagorzalsi fani warszawskiego zespołu. Powodem tej decyzji była flaga wisząca na wyjazdowym meczu z The New Saints z napisem "Wild Boys". Zdaniem europejskiej federacji litera "s" w słowie "Boys" jest stylizowana na faszystowski znak. Iwan ma jednak nadzieję, że spotkanie odbędzie się w normalnych warunkach, przy pełnych trybunach.

- Bez wsparcia kibiców Legii będzie się grało dużo trudniej. Żyleta daje ogromne wsparcie piłkarzom - dodał Iwan.