Sport.pl

Akademia Legii nawiązuje ścisłą współpracę z warszawskimi klubami

SEMP Ursynów, Ursus Warszawa, Drukarz Warszawa, Varsovia Warszawa, Józefovia Józefów, Legionovia Legionowo - to sześć zespołów, które ściśle zaczną współpracować z Legią Warszawa. - Ich dobór nie jest przypadkowy - tłumaczyli na środowej konferencji prasowej przedstawiciele Legii i nowych klubów partnerskich.


W środę Legia przedstawiła sześć drużyn z aglomeracji warszawskiej, z którymi nawiązała ścisłą współpracę. - Dzieci, które nie dostaną się do Legii, będą trenować w tych klubach. Nad ich rozwojem będą czuwać nasi koordynatorzy, którzy pojawiać się na treningach będą raz, dwa razy w tygodniu - tłumaczył Ernest Waś, dyrektor legijnej akademii.

Legia prowadzi akademię piłkarską od kwietnia 2000 roku. - Mam nadzieję, że wszyscy, którzy interesują się piłką nożną, widzą te zmiany, które zachodzą w naszych strukturach. Pod względem szkolenia możemy być dumni z naszych wychowanków - rozpoczął środową konferencję prasową dyrektor sportowy Jacek Mazurek.

- W tym roku do reprezentacji narodowych powołanych zostało 30 naszych zawodników. Drugie tyle do kadry Mazowsza. W pierwszym zespole jest 10 naszych wychowanków. Pod tym względem możemy się równać z najlepszymi drużynami w Europie, chociażby z Ajaksem Amsterdam - wtórował mu Waś.

Później głos zabrał m.in. dyrektor skautingu Michał Żewłakow. - Akademia jest bardzo ważnym narzędziem. To nie tylko trenowanie, ale także wychowanie i kształtowanie charakteru. Nawet tych zawodników, którzy w przyszłości nie będą grać w Legii - wyjaśniał.

15 września Legia przeprowadzi nabór chłopców z roczników od 2001 do 2007. - Mam nadzieję, że dla tych chłopaków będzie to początek wielkiej kariery - zakończył Żewłakow, który przy okazji zaprezentował plakat zapraszający na nabór do Legii.

Więcej szczegółów na stronie internetowej nabory.legia.com.

O losowaniu dyskutuj na Facebooku Warszawa.sport.pl

Więcej o:
Komentarze (2)
Akademia Legii nawiązuje ścisłą współpracę z warszawskimi klubami
Zaloguj się
 • karina-vorbrodt

  Oceniono 2 razy 0

  Jedno miasto, jeden klub! Trafna decyzja.

 • bigosmiszcz2

  Oceniono 20 razy -2

  Świetna decyzja !!!
  Brawo !!!

  Wierny kibic zwycięskich drużyn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX