Wymieniliśmy kartę kibica Legii - szybko, sprawnie, wygodnie

W drodze do pracy postanowiliśmy wymienić kartę kibica Legii. Zajęło to kilka minut, bez zbędnych przestojów. Klub reklamuje wymianę starych kart na nowe i na razie wygląda na to, że operacja przebiega sprawnie.


Przejeżdżając obok stadionu postanowiłem zaryzykować i sprawdzić, czy operacja potrwa mniej więcej pięć minut. Punkt obsługi kibica mieści się obok kas stadionu Legii. W środku kilka osób, ochroniarz i cztery stanowiska przy których wymienia się kartę. - Najpierw trzeba wypełnić wniosek, tylko na długopis może pan trochę poczekać - przestrzegł mnie ochroniarz.

Długopis się znalazł. We wniosku standardowe dane do wypełnienia. Obowiązkowe to imię nazwisko i PESEL, bo te są wymagane przez ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Pozostałe, w tym adres i numer telefonu, można wpisać jak się chce.

Z papierem trzeba iść do stanowiska, gdzie się go oddaje, trzeba usiąść na krześle, a kamera internetowa robi zdjęcie. Wszystko trwało chwilę i dostałem nową kartę. Kto karty do tej pory nie miał, musi pokazać dokument - dowód osobisty, lub prawo jazdy i zapłacić 15 zł. Kto kartę wymienia, płaci 8 zł. Starą kartę (która w momencie wymiany traci ważność) dostałem z powrotem.

Wszystko trwało kilka minut. A Legię czeka dość spora operacja, bo kartę ma ok. 250 tys. osób. Ja ją wymieniałem, ale obok mnie kilka osób wyrabiało nową. Te ze starym herbem stracą swoją ważność 1 lipca 2014 r. Te z aktualnym herbem ważne będą do końca przyszłego roku. Karnetu nie mam, ale według informacji klubu jeśli ktoś ma na starej zapisany abonament, to na nową jest on przenoszony automatycznie. Na nową kartę można m.in. zakodować bilet ZTM.

POK jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 11-19, w soboty w godzinach 10-17, w niedziele w godzinach 11 - 15. Poza tym w dni przed meczem w godzinach 8-21, a w dni meczowe od 8. do początku drugiej połowy.

Podyskutuj z autorem na jego blogu » oraz na twitterze »