Sport.pl

Alex Ferguson o nowym szkoleniowcu Legii: Berg może być kiedyś trenerem z europejskiej czołówki

- To szanowana postać na Wyspach oraz w Skandynawii, która posiada odpowiednie cechy osobowości i warsztat, aby stać się trenerem z czołówki europejskiej. Jest zdeterminowany, ciężko pracuje, szybko się uczy i posiada swoją wizję piłki nożnej - opisuje nowego trenera Legii Henninga Berga jego były szkoleniowiec Alex Ferguson.


W rozmowie przeprowadzonej przez Dominika Ebebenge dla Legia.com były trener Manchesteru United zdradza, że zna Berga od ponad 20 lat. - Henning, odkąd go pamiętam - a będzie to już przeszło 20 lat - zawsze był osobą odznaczającą się wybitnymi cechami przywódczymi i wiedzą dotyczącą piłki nożnej. Z czasów, kiedy łączyły nas relacje trener-zawodnik, pamiętam dokładnie jego taktyczną dociekliwość, chęć dyskusji o niuansach dotyczących naszego stylu gry i podejścia do kolejnych przeciwników. Ponadto, Henning jest człowiekiem bardzo pracowitym, o nienagannej kulturze pracy i profesjonalnym podejściu do zawodu, wcześniej jako piłkarz i obecnie jako trener - mówi sir Alex Ferguson.

Co według Fergusona Henning Berg może wnieść do polskiego futbolu? - W obecnej sytuacji klub taki jak Legia, aby osiągnąć znaczący sukces, musi skupić się na doskonałym kształtowaniu młodych zawodników, dbaniu o ich zrównoważony rozwój. W tych okolicznościach trudno polecić lepszego fachowca niż Henning Berg. On Waszym chłopcom przekaże ogromny kapitał w postaci wiedzy nabytej podczas pracy z najlepszymi szkoleniowcami na świecie, doświadczenia wyniesionego z boiska oraz swojej dotychczasowej pracy trenerskiej. Z punktu widzenia Legii ta nominacja bardzo pozytywnie wpłynie na sposób postrzegania waszego klubu w Europie i na świecie - twierdzi były szkoleniowiec "Czerwonych Diabłów".

Ferguson jest przekonany, że Legia podjęła słuszną decyzję, zatrudniając Norwega. - To szanowana postać na Wyspach oraz w Skandynawii, która posiada odpowiednie cechy osobowości i warsztat, aby stać się trenerem z czołówki europejskiej. Jest zdeterminowany, ciężko pracuje, szybko się uczy i posiada swoją wizję piłki nożnej. Łączą nas bliskie relacje, Henning wie, że może do mnie zadzwonić i zawsze z chęcią posłużę mu swoją przyjacielską radą.Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.pl

Czy decyzja o zatrudnieniu Henninga Berga to dobry ruch Legii?
Więcej o:
Komentarze (40)
Alex Ferguson o nowym szkoleniowcu Legii: Berg może być kiedyś trenerem z europejskiej czołówki
Zaloguj się
 • rabingoldblatt

  Oceniono 383 razy 363

  Wg słów sir Alexa Berg jest podobny troszke do Dana Petrescu ( ciężka praca, warsztat, doświadczenie) więc rodzi sie pytanie: - Czego on szuka w polskiej piłce?

 • aussie1inc

  Oceniono 127 razy 123

  No i bardzo dobrze. Panu Urbanowi nie udalo sie z Legia, to teraz bedzie naturalnym kandydatem na trenera reprezentacji Polski, jak sie panu Nawalce nie powiedzie, czyli niedlugo. Jak powiedzial najwazniejszy szef polskiej pilki - trener to tylko 20% sukcesu, a reszta to modlitwa i wyleczony kac przed meczem.

 • alp61

  Oceniono 90 razy 60

  To może by go na trenera juniorów Legii?

 • elvr

  Oceniono 95 razy 57

  "Berg pracował z najlepszymi szkoleniowcami na świecie, czyli ze mną. Chcecie kupić moją biografię? Dam z autografem."

 • ypt

  Oceniono 71 razy 33

  Przeciez to brzmi jak tekst napisany przez jakiegos marnego speca od pr, a nie prawdziwy wywiad.

 • louisciffer

  Oceniono 59 razy 31

  pogonili Turbana? Nareszcie. A teraz Warzywniak na warzywniak?

 • yoric

  Oceniono 31 razy 27

  Nie ma ŻADNEJ możliwości, żeby TERAZ ocenić, czy to dobry ruch.
  Celem Legii jest Europa w długim terminie. Urban tego nie gwarantował, więc jego zmiana - mimo ogólnie pozytywnej oceny tego szkoleniowca - ma jakiś sens.
  Problem w tym, że Berg też niczego nie gwarantuje.
  Jedyny plus to to, że prawdopodobieństwo katastrofy (przegranie mistrzostwa Polski) wobec słabości konkurencji są znikome, dlatego obecny moment jest najlepszy na podjęcie takiego ryzyka.

 • glabian

  Oceniono 46 razy 18

  Dla Legii to rzeczywiście duży sukces. Za to nie rozumiem Berga. Zrobi sobie chłop dziurę w życiorysie. Ileś tam sezonów/ jeden sezon i zero sukcesów. Kiedyś będzie tego żałował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX