Sport.pl

Norweskie media: "Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu"

"Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu" - w taki sposób norweskie serwisy internetowe zatytułowały informacje o zatrudnieniu przez Legię norweskiego szkoleniowca.


W czwartek Legia poinformowała, że następcą Jana Urbana będzie norweski trener Henning Berg. - Nie mogę się doczekać, żeby zacząć pracę z nową drużyną, Legia to bardzo duży klub - powiedział norweskiemu serwisowi dagbladet.no Berg w drodze do Polski.

Kasper Wikestad, ekspert norweskiej telewizji TV2, twierdzi z rozmowie z serwisem, że przejście Berga do dużego klubu jest mądrą decyzją w karierze 44-letniego trenera. Według niego to dobre posunięcie również dla polskiej drużyny. Ale zastrzega: - W Warszawie od razu będą oczekiwać dobrych wyników. Bergowi będzie ciężko, jeśli od początku nie zacznie wygrywać.

- Legia to ogromny klub w porównaniu do norweskich realiów, czułem tam ogromną presję, kiedy komentowałem mecz Legia - Molde dla telewizji. To z pewnością będzie ciekawe doświadczenie dla trenera, aby spróbować sił w nowym miejscu, nowym otoczeniu, w takim mieście jak Warszawa - twierdzi Wikestad.

Jak pisze aftenposten.no Berg był przymierzany też niedawno do drugoligowego klubu Honefoss, ale zdecydował się na ofertę z polskiej ligi. Obydwa serwisy zatytułowały swoje informacje o nowej pracy trenera w Legii w podobny sposób: "Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu".

Strona internetowa gazety Verdens Gang przy informacji o Henningu Bergu twierdzi, że do roli nowego trenera Legii przymierzany był również inny norweski szkoleniowiec Ole Gunnar Solskjaer, ale prawdopodobnie znajdzie zatrudnienie w angielskim West Bromwich Albion.

Więcej o Legii na Facebooku Warszawa.sport.plCzy decyzja o zatrudnieniu Henninga Berga to dobry ruch Legii?
Więcej o:
Komentarze (52)
Norweskie media: "Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu"
Zaloguj się
 • tomekkkk442

  Oceniono 295 razy 213

  W Norwegii na szczęście LE nie oglądają. Tytuł mógł by brzmieć odrobinę inaczej :)

 • marekmikulski

  Oceniono 339 razy 77

  Jakiego wielkiego polskiego KLUBU????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????,nie kumam!!!!!!!

 • dio62

  Oceniono 92 razy 64

  myślałem, że chodzi o piłkę ręczną

 • kloceklego

  Oceniono 107 razy 55

  "Henning Berg został trenerem wielkiego polskiego klubu" - chciałbym poznać wzór na obliczanie wielkości tego polskiego klubu

 • slimslider

  Oceniono 53 razy 49

  Osobiście bardziej bym się radował wiadomością że Legia i reszta klubów Extraklasy, zaczna systematycznie zatrudniać młodych trenetów z Niemiec, Angli, Holadndi, Hiszpani, etc. do szkolenia polskich młodzików i juniorów, równocześnie pomagając młodym polskim trenerom w uzyskaniu starzu w firmowych klubach Europy.

 • s.potter

  Oceniono 79 razy 49

  Wyciągnęli trenera Honefossowi? To jeszcze lepszy numer niż z Ojamąą i Lechem ;)

 • cezar85

  Oceniono 70 razy 36

  trochę się zdziwi jak się dowie

  że największymi rywalami legii

  są jej kibice

 • 1ysy

  Oceniono 51 razy 19

  Urban był tragiczny
  uświęcmy go 30 s ciszy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX