Ekstraklasa. Polonia pozostanie liderem, Lech Poznań gromi

Wisła pokonała w sobotę Widzew 1:0. Najciekawszym meczem był pojedynek GKS-u z Ruchem Chorzów - 3:2. W piątek Polonia Warszawa pokonała u siebie 2:1 Zagłębie Lubin i utrzyma pozycję lidera. W niedzielę Lech Poznań rozbił 5:0 Cracovię Kraków.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Mecze niedzielne:

Lech Poznań - Cracovia Kraków 5:0

Po pierwszej połowie chyba nikt nie spodziewał się, że mistrzowie Polski aź tak wysoko wygrają z Cracovią. W drugiej części gości myśleli już jednak tylko o przeszkadzaniu Lechowi, a taka postawa często kończy się tak jak dzisiaj. Wygląda na to, że poznaniacy kryzys mają już za sobą, oby tak samo dobrze zagrali w rewanżu z Dnipro.

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok 1:2

Jagiellonia wygrywa w Gdańsku, mimo że przegrywała już 0:1. Decydującego o trzech punktach gola białostoczanie zdobyli grając w fatalnych warunkach. Po ulewnym deszczu murawa całkowicie nasiąknęła wodą. Dzięki zwycięstwu piłkarze Michała Probierza awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Mecze sobotnie:

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów 3:2

Po dramatycznym meczu GKS wygrywa. Ruch grał dobrze tylko w drugiej połowie. Zdołał odrobić dwubramkową stratę, ale ostatecznie przegrał, bo gospodarzy uratował rezerwowy Grzegorz Kuświk. Kibice w Bełchatowie zobaczyli aż pięć bramek.

Widzew Łódź - Wisła Kraków 0:1

Wisła Kraków w ostatnim meczu pod wodzą Tomasza Kulawika pokonała na wyjeździe Widzew Łódź 1:0. Nowy trener Robert Patrick Maaskant obejmie drużynę w nieco lepszym nastroju.

Polonia Bytom - Korona Kielce 0:1

Zespół Marcina Sasala wygrał w Bytomiu, bo ma w składzie Andrzeja Niedzielana. Nowy zawodnik kielczan po raz kolejny w tym sezonie trafił do siatki, ale po raz pierwszy jego gol dał Koronie trzy punkty.

Arka Gdynia - Górnik Zabrze 2:0

Arka odnosi pierwsze zwycięstwo w lidze. Górnik wcale nie musiał tego meczu przegrać. Zabrzanie stworzyli sobie kilka naprawdę dobrych okazji, ale nie potrafili być tak skuteczni, jak przed tygodniem w spotkaniu z Zagłębiem.

Mecze piątkowe:

Polonia Warszawa - Zagłębie Lubin 2:1 »

Zespół Jose Marii Bakero po pierwszej połowie spotkania przegrywał 0:1, ale ostatecznie zdołał się podnieść, dzięki czemu odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejne gole w barwach swojego nowego zespołu zdobyli Euzebiusz Smolarek i Artur Sobiech.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0:1 »

Legia Warszawa po bramce Macieja Rybusa w 80. minucie wygrała ze Śląskiem Wrocław. To drugie zwycięstwo Legii w tym sezonie, pierwsze na wyjeździe. Rybus okazał się jokerem, bo mecz rozpoczął na ławce rezerwowych.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł.