Ekstraklasa. Iwański, Giza i Wawrzyniak wrócą do składu Legii? Skorża: Może to dobry moment...

PRZEGLĄD PRASY: W środę trener Maciej Skorża spotka się z Maciejem Iwańskim, Piotrem Gizą i Jakubem Wawrzyniakiem. Cała trójka będzie miała zajęcia indywidualne ze sztabem szkoleniowym, następnie szkoleniowiec Legii podejmie decyzję o ich ewentualnym odwieszeniu - podaje wtorkowy Przegląd Sportowy.
- Może to jest dobry moment na podjęcie decyzji o przywróceniu całej trójki do składu, ale niczego nie obiecuję. Muszę do wszystko przemyśleć - powiedział o całej sytuacji trener Maciej Skorża.

Przegląd Sportowy podaje, że w przypadku Gizy i Wawrzyniaka sprawa jest jasna - muszą oni wykazać się w drugim zespole, bo podstawą ich odsunięcia była forma sportowa. Inaczej jest w kwestii Macieja Iwańskiego. Pomocnik słynący z porywczego charakteru, w mocnych słowach podsumował grę drużyny w przegranym 0:1 meczu z Ruchem Chorzów. Trener zareagował na postawę Iwańskiego, odsunął go od pierwszego składu. Teraz jednak były zawodnik Zagłębia ma szansę na powrót do zespołu.

W kolejnym meczu ligowym Maciej Skorża nie będzie mógł bowiem skorzystać z usług Ivicy Vrdoljaka, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Otwiera się szansa, że to właśnie Iwański wskoczy do składu za najdroższego gracza w historii klubu z Łazienkowskiej.

Pomocnik nie jest jednak w pełni sił. Iwańskiemu odnowiła się kontuzja mięśnia przywodziciela. Możliwe więc, że będzie on gotowy do gry dopiero na 9. kolejkę Ekstraklasy. Legia zmierzy się wtedy w Łodzi z Widzewem.