Ekstraklasa. Dawid Nowak ograł Polonię, Wisła wiceliderem

W niedzielę na pozycję wicelidera ligi wskoczyła Wisła, która wymęczyła zwycięstwo z Zagłębiem. Po świetnym meczu i trzech golach Nowaka GKS pokonał Polonię Warszawa na koniec ekscytującej kolejki.
Niedziela

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0  »

Po słabiutkim meczu Wisła wymęczyła zwycięstwo i wskoczyła na pozycję wicelidera. Jedyną bramkę spotkania zdobył Andraż Kirm, który wykorzystał błąd obrońców Zagłębia i ładnym strzałem umieścił piłkę w okienku bramki Bojana Isailovicia.

GKS Bełchatów - Polonia Warszawa 3:2 »

Po bardzo dobrym meczu GKS wygrał u siebie 3:2. Hat-trickiem popisał się Dawid Nowak, dwa gole dla gości zdobył zaś Daniel Gołębiewski. Po pierwszych minutach wydawało się, że Polonia zostanie zmieciona z powierzchni ziemi, warszawianie w pierwszej połowie nie pokazali nic. Druga połowa to już jednak wyrównana walka, oba zespoły mogły jeszcze zdobyć kilka goli.

Sobota

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 2:1 »

Po bardzo dobrym meczu Śląsk pokonał u siebie Ruch 2:1 i pozostał niepokonany pod wodzą Oresta Lenczyka. Trzeba jednak dodać, że goście z Chorzowa mogą czuć się pokrzywdzeni - przy bramce Celebana sędzia nie zauważył ewidentnego spalonego. Absurdalną sytuację zobaczyliśmy w doliczonym czasie gry - Ruch wyprowadzał kontratak, ale nagle już pod polem karnym Śląska na boisku pojawiła się druga piłka i sędzia zgodnie z przepisami musiał przerwać mecz.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 3:1 »

Nudny w pierwszej połowie i na początku drugiej mecz, rozstrzygnął się w ciągu pięciu minut, kiedy to padły trzy bramki. Lechia zdobyła jeszcze jednego gola już w doliczonym czasie gry, ale było to tylko przypieczętowanie zwycięstwa.

Lech Poznań - Polonia Bytom 1:0 »

Z jednej strony można powiedzieć, że klasową drużynę poznaje się po tym, iż wygrywa nawet wtedy, gdy gra słabo. Można jednak również stwierdzić, że pozycja Lecha w tabeli jest adekwatna do stylu gry, jaki prezentuje. Gdyby nie fatalny błąd Szymona Gąsińskiego, mecz zakończyłby się prawdopodobnie nudnym bezbramkowym remisem. Polonii nie można odmówić ambicji, w wielu sytuacjach bytomianom brakowało jednak po prostu umiejętności.

Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2 »

Po wyjątkowo dziwnym meczu Jagiellonia pokonała u siebie 4:2 Cracovię. Dziwnym, ponieważ w pierwszej połowie goście praktycznie na boisku nie istnieli i wydawało się, że skończy się jakimś pogromem. W drugiej połowie gra była już jednak wyrównana, dwie kapitalne bramki zdobył Saidi i wyglądało na to, że krakowianie zaczną gonić wynik. Może i by tak było, gdyby ciemnoskóry skrzydłowy wykorzystał swoją najlepszą okazję w tym meczu. Nie trafił jednak z pięciu metrów do pustej bramki.

Piątek

Górnik Zabrze - Korona Kielce 2:1 »

Górnik potrafił w drugiej odsłonie meczu podwyższyć wynik meczu i nie oddali już prowadzenia do końca. Korona zaatakowała pod koniec spotkania, ale umiejętności wystarczyło ledwie na jedno trafienie

Legia Warszawa - Arka Gdynia 3:0 »

Arka z ósmego meczu wyjazdowego w tym sezonie wraca bez zdobyczy bramkowej. Trzybramkowe zwycięstwo Legii jest jednak bardzo mylące. Gospodarze musieli sporo się namęczyć, żeby zdobyć trzy punkty.

Specjalne materiały Sport.pl - zdjęcia, wideo, rankingi POLECAMY!