Ekstraklasa. Legia pokonała Znicz w sparingu

Legia wygrała ze Zniczem w Pruszkowie 3:0. Bramki dla warszawskiej drużyny zdobywali nastoletni Michałowie - Kucharczyk i Efir, a strzelanie zakończył Sebastian Szałachowski.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Maciej Skorża wykorzystał sparing do przećwiczenia różnych ustawień zespołu. W najbliższy piątek w meczu z Polonią Bytom w Legii zabraknie pauzującego za kartki prawoskrzydłowego Manu, a pod znakiem zapytana stoi występ narzekającego na ból pachwiny defensywnego pomocnika Ivicy Vrdoljaka, kapitana zespołu.

W pierwszej połowie w Legii zagrało dwóch napastników, choć zwykle zespół z Łazienkowskiej straszy rywali tylko jednym piłkarzem w ataku. W 41. minucie strzał Bruno Mezengi dobijał Michał Kucharczyk, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Dwie minuty później przekroczenia przepisów już nie było, a Kucharczyk wykorzystał podanie Miroslava Radovicia ze skrzydła.

Po przerwie trener Maciej Skorża dokonał dziewięciu zmian, wpuścił na boisku kilku piłkarzy Młodej Legii, ale skuteczności jego drużyny to nie obniżyło. W 49. minucie Michał Efir wykorzystał podanie Manu. Portugalczyk asystował też w 82. minucie gdy Sebastian Szałachowski pokonał bramkarza Znicza Wojciecha Małeckiego.

Znicz również miał okazje na strzelenie gola, ale ani broniący w pierwszej połowie Marijan Antolović, ani Kostiantym Machnowski, który zmienił go po przerwie nie musieli wyciągać piłki z siatki. Chorwat już w 2. minucie musiał bronić strzał z 5 metrów. Ukrainiec miał dużo szczęścia w 72. minucie, gdy Krzysztof Świątek strzelił tuż obok bramki.

Znicz Pruszków - Legia Warszawa 0:3 (0:1): Kucharczyk (43.), Efir (49.), Szałachowski (82.)