Sport.pl

Ekstraklasa. Janusz Gol w Legii już wiosną

PRZEGLĄD PRASY. Janusz Gol wzmocni Legię Warszawa już od początku rundy wiosennej - donosi ?Przegląd Sportowy?. Będzie to możliwe dzięki mediacjom agenta, który pojechał do Bełchatowa negocjować obniżkę kwoty za transfer. Ostatecznie PGE GKS otrzyma za swojego pomocnika ok. pół miliona złotych.
Gol podpisał kontrakt z Legią już trzy tygodnie temu, jednak ma on wejść w życie dopiero 1 lipca 2011 roku. Trenerowi Maciejowi Skorży bardzo zależało na sprowadzeniu piłkarza już na rundę wiosenną, gdyż obecnie dysponuje tylko dwoma defensywnymi pomocnikami. Ariel Borysiuk i Ivica Vrdoljak nie mają zbyt wielkiej konkurencji w składzie.

Początkowo klub z Łazienkowskiej oferował za puszczenie Gola już w lutym 100 tysięcy euro, jednak GKS odrzucił tę propozycję i zażądał kwoty o 50 tysięcy większej. Piłkarzowi groziło siedzenie na ławce przez najbliższe miesiące, jednak z pomocą ruszył jego agent Jarosław Solarz. Przyjechał do Bełchatowa, gdzie udało się wynegocjować porozumienie.

Legia musi zapłacić za pomocnika nieco więcej niż oferowała. Według nieoficjalnych informacji transfer Gola będzie kosztować w sumie około pół miliona złotych.

Słoweniec Kelhar podpisał kontrakt z Legią »


Więcej o: